orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap814063682

SOLSIDEN 40 AS

RISØR · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Stiftet 2014

Selskapet tilbyr tjenester innen rekruttering og administrativ rådgivning. Med en årlig omsetning på rundt 1 million kroner er SOLSIDEN 40 AS etablert i Risør og organisert som aksjeselskap.

Generert av Orakel AI
Omsetning0,9 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2014
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
814063682
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
70.200Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
RISØR
Adresse
Solsiden 40, 4950, RISØR
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
rekrutteringannenadministrativrådgivning
Stiftet
2014

Aksjonærer

Største aksjonær: GEORG TORJUSEN (100,0 %)

  1. GEORG TORJUSENperson100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i SOLSIDEN 40 AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Datterselskaper (1)

SOLSIDEN 40 AS er toppselskap i konsernet så langt registrene viser.

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • StiftelseSOLSIDEN 40 AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20250,9 mill. kr-0,3 mill. kr-0,3 mill. kr-0,2 mill. kr
2024–-0,1 mill. kr-0,1 mill. kr-0,1 mill. kr
20231,1 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr0,1 mill. kr
20221,9 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20250,3 mill. kr0,1 mill. kr0,2 mill. kr–
20240,6 mill. kr0,3 mill. kr0,3 mill. kr–
20230,5 mill. kr0,4 mill. kr0,1 mill. kr–
20220,6 mill. kr0,3 mill. kr0,3 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin-31,5 %Svak
Resultatgrad-26,4 %Svak
Egenkapitalandel21,0 %Tilfredsstillende2024: 51,5 %
Gjeldsgrad3,8Tilfredsstillende2024: 0,9
Likviditetsgrad0,14Svak2024: 0,12
Arbeidskapital−196 914 krSvak2024: −239 262 kr

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 7 perioder 2026, til sammen 13 988 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Georg Torjusen (f. 1961)Daglig leder
  • Georg Torjusen (f. 1961)Styrets leder

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Solsiden 40, 4950, RISØR. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassHolmen (0.0 km)
Nærmeste flyplassSandefjord Airport, Torp (78 km)
Finansiell helseindeks
75 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 32 % i Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
EgenkapitalutviklingFallende
Omsetningsvekst, 3 år-23,3 % per år
EierskapNorsk eid, største eier 100 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om SOLSIDEN 40 AS

Hva er organisasjonsnummeret til SOLSIDEN 40 AS?
Organisasjonsnummeret er 814063682. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2014.
Hvem er daglig leder i SOLSIDEN 40 AS?
Georg Torjusen er daglig leder, og Georg Torjusen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte SOLSIDEN 40 AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 0,9 mill. kr, med et driftsresultat på -0,3 mill. kr og et årsresultat på -0,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier SOLSIDEN 40 AS?
Største aksjonær er GEORG TORJUSEN med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder SOLSIDEN 40 AS til?
Forretningsadressen er Solsiden 40, 4950 RISØR.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.