orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap830860452

LOCANTA RESTAURANTER AS

LEKNES · Drift av restauranter · Stiftet 2023

Selskapet driver restauranter og kafeer på Leknes og ble stiftet i 2023. LOCANTA RESTAURANTER AS (org.nr. 830860452) er et aksjeselskap med 10 ansatte, og største eier er TEMP HOLDING AS med 50,0 %. Omsetningen var 15,8 mill. kr i 2025 mot 0,8 mill. kr i 2024, en økning på 1821,6 %, og driftsresultatet for 2025 var 2,8 mill. kr. Egenkapitalandelen er 12,7 %.

Generert av Orakel AI
Omsetning15,8 mill. kr
Ansatte10
Stiftet2023
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
830860452
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
56.110Drift av restauranterSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
LEKNES
Adresse
Storgata 27, 8370, LEKNES
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
eierskapdriftrestauranterkafeernaturligstårforbindelse
Stiftet
2023

Aksjonærer

Største aksjonær: TEMP HOLDING AS (50,0 %)

  1. TEMP HOLDING ASselskap50,0 %
  2. NOORDEN ASselskap30,0 %
  3. PING ARTHUR ASselskap20,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i LOCANTA RESTAURANTER AS, summert over aksjeklasser. 2 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Morselskap
TEMP HOLDING AS (50,0 %)

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • AnsatteAntall ansatte endret fra 12 til 10
    • AnsatteAntall ansatte endret fra 15 til 12
    • RolleNy rolle: NORDNORSK REVISJON AS (REVI)
    • AnsatteAntall ansatte endret fra 13 til 15
    • AnsatteAntall ansatte endret fra 10 til 13
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • StiftelseLOCANTA RESTAURANTER AS stiftet

Økonomi

2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
202515,8 mill. kr2,8 mill. kr2,5 mill. kr2,0 mill. kr
20240,8 mill. kr-0,1 mill. kr-1,2 mill. kr-1,3 mill. kr
2023–-0,4 mill. kr-0,3 mill. kr-0,3 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20256,6 mill. kr0,8 mill. kr5,8 mill. kr–
20244,5 mill. kr0,4 mill. kr4,2 mill. kr–
20236,5 mill. kr1,7 mill. kr4,8 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin17,8 %Positiv2024: -11,9 %
Resultatgrad12,6 %Positiv2024: -163,8 %
Egenkapitalandel12,7 %Tilfredsstillende2024: 8,2 %
Gjeldsgrad6,9Svak2024: 11,2
Likviditetsgrad1,77Positiv
Arbeidskapital2,0 mill. krPositiv2024: 1,6 mill. kr

Indikativ selskapsverdi

29,7 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 10,6 × EBITDA 2025 (2,8 mill. kr). Spenn mellom metodene: 20,5 mill. kr til 29,7 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 0,8 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 269 932 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Zafer Akbas (f. 1990)Daglig leder
  • Trond Ketil Nilsen (f. 1969)Styrets leder
  • Ingve André Johansen (f. 1968)Styremedlem
  • Zafer Akbas (f. 1990)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassLeknes sentrum (0.1 km)
Nærmeste flyplassLeknes Airport (0 km)
Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 11 % i Drift av restauranter
EgenkapitalutviklingStabil
Ansatte vs bransjeTopp 67 %
EierskapNorsk eid, største eier 50 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om LOCANTA RESTAURANTER AS

Hva er organisasjonsnummeret til LOCANTA RESTAURANTER AS?
Organisasjonsnummeret er 830860452. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2023.
Hvem er daglig leder i LOCANTA RESTAURANTER AS?
Zafer Akbas er daglig leder, og Trond Ketil Nilsen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte LOCANTA RESTAURANTER AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 15,8 mill. kr, med et driftsresultat på 2,8 mill. kr og et årsresultat på 2,0 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier LOCANTA RESTAURANTER AS?
Største aksjonær er TEMP HOLDING AS med 50,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
Hvor mange ansatte har LOCANTA RESTAURANTER AS?
LOCANTA RESTAURANTER AS har 10 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder LOCANTA RESTAURANTER AS til?
Forretningsadressen er Storgata 27, 8370 LEKNES i VESTVÅGØY kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.