orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap831335882

KYRPING MASKIN AS

ETNE · Grunnarbeid · Stiftet 2023

Selskapet driver grunnarbeid i Etne kommune og tilbyr tjenester innen graving, drenering, sprengning og planering. Som aksjeselskap med en årsomsetning på omkring 2 millioner kroner, leverer de entreprenørydelser innen jordarbeider.

Generert av Orakel AI
Omsetning2,0 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2023
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
831335882
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
43.120GrunnarbeidSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
ETNE
Adresse
Øvre Sævareid 24, 5590, ETNE
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
grunnarbeidgravingdreneringsprengningplanering
Stiftet
2023

Aksjonærer

Største aksjonær: JOANA SÆVAREID (100,0 %)

  1. JOANA SÆVAREIDperson100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i KYRPING MASKIN AS, summert over aksjeklasser. 2 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • StiftelseKYRPING MASKIN AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20252,0 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr0,1 mill. kr
20241,5 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr
20230,9 mill. kr-0,1 mill. kr-0,1 mill. kr-0,1 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20250,5 mill. kr0,1 mill. kr0,4 mill. kr–
20240,3 mill. kr0,0 mill. kr0,3 mill. kr–
20230,2 mill. kr-0,0 mill. kr0,2 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin8,3 %Positiv2024: 2,5 %
Resultatgrad6,6 %Positiv2024: 2,3 %
Egenkapitalandel25,3 %Tilfredsstillende2024: 1,8 %
Gjeldsgrad2,9Tilfredsstillende2024: 53,2
Likviditetsgrad1,23Tilfredsstillende2024: 1,02
Arbeidskapital92 336 krPositiv2024: 6 158 kr

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 7 perioder 2026, til sammen 12 775 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Joana Sævareid (f. 1975)Styrets leder

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Øvre Sævareid 24, 5590, ETNE. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassTjelmeland (0.7 km)
Nærmeste flyplassStord Airport, Sørstokken (44 km)
Finansiell helseindeks
85 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 54 % i Grunnarbeid
EgenkapitalutviklingØkende
EierskapNorsk eid, største eier 100 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om KYRPING MASKIN AS

Hva er organisasjonsnummeret til KYRPING MASKIN AS?
Organisasjonsnummeret er 831335882. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2023.
Hvor mye omsatte KYRPING MASKIN AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 2,0 mill. kr, med et driftsresultat på 0,2 mill. kr og et årsresultat på 0,1 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier KYRPING MASKIN AS?
Største aksjonær er JOANA SÆVAREID med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder KYRPING MASKIN AS til?
Forretningsadressen er Øvre Sævareid 24, 5590 ETNE.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.