orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap833740512

SP BYGG OG BETONG AS

KIRKENES · Oppføring av bygninger · Stiftet 2024

Selskapet driver med tømrerarbeid og oppføring av bygninger, samt vedlikehold av eksisterende bygg. Virksomheten er basert i Kirkenes og har 7 ansatte med en årlig omsetning på omkring 4 millioner kroner.

Generert av Orakel AI
Omsetning4,0 mill. kr
Ansatte8
Stiftet2024
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
833740512
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
41.000Oppføring av bygningerSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
KIRKENES
Adresse
Hans væggers vei 11, 9901, KIRKENES
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
tømreroppføringvedlikeholdbygninger
Stiftet
2024

Aksjonærer

Største aksjonær: PER-EIRIK KOI (50,0 %)

  1. PER-EIRIK KOIperson50,0 %
  2. STIAN JOHANNES BERG JOHANSENperson50,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i SP BYGG OG BETONG AS, summert over aksjeklasser. 1 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • AnsatteAntall ansatte endret fra 7 til 8
    • StiftelseSP BYGG OG BETONG AS stiftet

Økonomi

2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20254,0 mill. kr-0,3 mill. kr-0,3 mill. kr-0,3 mill. kr
20241,2 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20250,6 mill. kr0,0 mill. kr0,5 mill. kr–
20240,5 mill. kr0,1 mill. kr0,4 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin-6,6 %Svak2024: 8,4 %
Resultatgrad-6,7 %Svak2024: 6,6 %
Egenkapitalandel6,7 %Svak2024: 23,6 %
Gjeldsgrad13,9Svak2024: 3,2
Likviditetsgrad1,01Tilfredsstillende2024: 1,31
Arbeidskapital2 850 krPositiv2024: 108 604 kr

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 212 506 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Stian Johannes Berg Johansen (f. 1994)Daglig leder
  • Per-Eirik Koi (f. 1978)Styrets leder
  • Stian Johannes Berg Johansen (f. 1994)Styremedlem

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassHans Væggers vei (0.1 km)
Nærmeste flyplassKirkenes Airport, Høybuktmoen (7 km)
Finansiell helseindeks
80 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 38 % i Oppføring av bygninger
Ansatte vs bransjeTopp 65 %
EierskapNorsk eid, største eier 50 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om SP BYGG OG BETONG AS

Hva er organisasjonsnummeret til SP BYGG OG BETONG AS?
Organisasjonsnummeret er 833740512. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2024.
Hvem er daglig leder i SP BYGG OG BETONG AS?
Stian Johannes Berg Johansen er daglig leder, og Per-Eirik Koi er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte SP BYGG OG BETONG AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 4,0 mill. kr, med et driftsresultat på -0,3 mill. kr og et årsresultat på -0,3 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier SP BYGG OG BETONG AS?
Største aksjonær er PER-EIRIK KOI med 50,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 2 registrerte aksjonærer.
Hvor mange ansatte har SP BYGG OG BETONG AS?
SP BYGG OG BETONG AS har 8 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder SP BYGG OG BETONG AS til?
Forretningsadressen er Hans væggers vei 11, 9901 KIRKENES i SØR-VARANGER kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.