orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap843095712

IT DATA AS

MOLDE · Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr · Stiftet 1987

Aksjeselskapet IT DATA AS er lokalisert i Molde og driver engroshandel med datamaskiner, tilleggsutstyr og programvare. Selskapet ble stiftet i 1987 og har 22 ansatte. I 2025 oppnådde selskapet en omsetning på 59,8 mill. kr, en økning på 6,0 prosent fra året før, med et driftsresultat på 1,4 mill. kr. Selskapet har en egenkapitalandel på 40,4 prosent og eies helt av Molde Holding AS.

Generert av Orakel AI
Omsetning59,8 mill. kr
Ansatte22
Stiftet1987
Underenheter3

Om selskapet

Org.nummer
843095712
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
46.500Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyrSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
MOLDE
Adresse
Fabrikkvegen 13, 6415, MOLDE
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
engroshandeldatamaskinertilleggsutstyrsamtprogramvare
Stiftet
1987

Aksjonærer

Største aksjonær: MOLDE HOLDING AS (100,0 %)

  1. MOLDE HOLDING ASselskap100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i IT DATA AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Morselskap
MOLDE HOLDING AS (100,0 %)

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RolleNy rolle: Ivar Asbjørn Thorvik (LEDE)
    • RolleFratrådt: Gry Helene Stavseng (LEDE)
    • RolleFratrådt: Ivar Asbjørn Thorvik (MEDL)
    • RolleFratrådt: Ottar Kvalheim (MEDL)
    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • RegnskapRegnskap levert for 2022
    • StiftelseIT DATA AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
202559,8 mill. kr1,4 mill. kr1,7 mill. kr1,3 mill. kr
202456,4 mill. kr1,0 mill. kr1,3 mill. kr1,0 mill. kr
20234,2 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr
20224,0 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr0,0 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202520,1 mill. kr8,1 mill. kr11,9 mill. kr–
202418,2 mill. kr7,7 mill. kr10,5 mill. kr–
20231,3 mill. kr0,8 mill. kr0,5 mill. kr–
20222,3 mill. kr1,8 mill. kr0,5 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin2,4 %Tilfredsstillende2024: 1,8 %
Resultatgrad2,2 %Tilfredsstillende2024: 1,8 %
Egenkapitalandel40,5 %Positiv2024: 42,4 %
Gjeldsgrad1,5Positiv2024: 1,4
Likviditetsgrad1,49Tilfredsstillende2024: 1,61
Arbeidskapital5,8 mill. krPositiv2024: 6,4 mill. kr

Indikativ selskapsverdi

12,4 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 8,8 × EBITDA 2025 (1,4 mill. kr). Spenn mellom metodene: 12,4 mill. kr til 35,9 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 8,1 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Ivar Asbjørn Thorvik (f. 1962)Daglig leder
  • Ivar Asbjørn Thorvik (f. 1962)Styrets leder
  • Knut Erik Gjerde (f. 1961)Styremedlem
  • Ove Ramstad (f. 1963)Styremedlem
  • Josefine Rødal Tomren (f. 1997)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (3)

Digital tilstedeværelse

Nettsted
itdata.no
Teknologi
WordPressMicrosoft 365Nginx

Nettsted, sosiale medier og teknologi er hentet av Orakel fra bedriftens eget nettsted. Lenker til sosiale medier er kopiert slik nettstedet oppgir dem og er ikke kontrollert mot nettverkene. E-postoppsett leses fra DNS. Wikipedia-artikkel er koblet på navn. LEI fra GLEIF.

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Fabrikkvegen 13, 6415, MOLDE. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassRoseby vest (0.2 km)
Nærmeste flyplassMolde Airport, Årø (5 km)
Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 12 % i Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr
EgenkapitalutviklingØkende
Omsetningsvekst, 3 år145,9 % per år
Ansatte vs bransjeTopp 28 %
EierskapNorsk eid, største eier 100 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om IT DATA AS

Hva er organisasjonsnummeret til IT DATA AS?
Organisasjonsnummeret er 843095712. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 1987.
Hvem er daglig leder i IT DATA AS?
Ivar Asbjørn Thorvik er daglig leder, og Ivar Asbjørn Thorvik er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte IT DATA AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 59,8 mill. kr, med et driftsresultat på 1,4 mill. kr og et årsresultat på 1,3 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier IT DATA AS?
Største aksjonær er MOLDE HOLDING AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor mange ansatte har IT DATA AS?
IT DATA AS har 22 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 3 underenheter.
Hvor holder IT DATA AS til?
Forretningsadressen er Fabrikkvegen 13, 6415 MOLDE.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.