orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap885158102

RØRLEGGER BRAGER AS

SKAMMESTEIN · Rørleggerarbeid · Stiftet 2002

Selskapet er et aksjeselskap registrert med organisasjonsnummer 885158102 og er lokalisert i Skammestein. Virksomheten utfører rørleggerarbeid og har en årlig omsetning på cirka 12 millioner kroner med en stab på 10 ansatte.

Generert av Orakel AI
Omsetning11,3 mill. kr
Ansatte10
Stiftet2002
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
885158102
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
43.221RørleggerarbeidSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
SKAMMESTEIN
Adresse
Vinstervegen 69, 2950, SKAMMESTEIN
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
handelvarertjenesterinnenforrørleggerbransjeneieforvaltefasteiendomalt
Stiftet
2002

Aksjonærer

Største aksjonær: BRA AS (80,0 %)

  1. BRA ASselskap80,0 %
  2. GERD BAKKENE BRAGERperson10,0 %
  3. HANS OLAV BRAGERperson10,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i RØRLEGGER BRAGER AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Morselskap
BRA AS (80,0 %)

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • RegnskapRegnskap levert for 2022
    • StiftelseRØRLEGGER BRAGER AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
202511,3 mill. kr1,6 mill. kr1,6 mill. kr1,2 mill. kr
202412,1 mill. kr2,8 mill. kr2,8 mill. kr2,2 mill. kr
202312,6 mill. kr2,0 mill. kr2,0 mill. kr1,5 mill. kr
202212,4 mill. kr2,1 mill. kr2,1 mill. kr1,6 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202513,1 mill. kr8,2 mill. kr4,9 mill. kr–
202414,7 mill. kr8,0 mill. kr6,7 mill. kr–
202313,0 mill. kr6,3 mill. kr6,6 mill. kr–
202213,0 mill. kr6,8 mill. kr6,2 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin14,3 %Positiv2024: 22,9 %
Resultatgrad10,8 %Positiv2024: 17,9 %
Egenkapitalandel62,6 %Positiv2024: 54,4 %
Gjeldsgrad0,6Positiv2024: 0,8
Likviditetsgrad2,55Positiv2024: 2,02
Arbeidskapital6,2 mill. krPositiv2024: 5,8 mill. kr

Indikativ selskapsverdi

11,9 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,4 × EBITDA 2025 (1,6 mill. kr). Spenn mellom metodene: 5,6 mill. kr til 11,9 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 8,2 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 188 193 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Bjørn Brager (f. 1981)Daglig leder
  • Bjørn Brager (f. 1981)Styrets leder
  • Lill Anniken Marie Eckhoff (f. 1984)Styremedlem
  • Gerd Bakkene Brager (f. 1951)Styremedlem
  • Hans Olav Brager (f. 1950)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Sentral godkjenning (DiBK)

Bedriften har sentral godkjenning til 6. mai 2029.

  • Prosjekterende, Sanitærinstallasjoner (tiltaksklasse 1)
  • Prosjekterende, Vannforsynings- og avløpsanlegg (tiltaksklasse 1)
  • Ansvarlig søker, (for alle typer tiltak) (tiltaksklasse 1)
  • Utførende, Sanitærinstallasjoner (tiltaksklasse 1)
  • Utførende, Vannforsynings- og avløpsanlegg (tiltaksklasse 1)

Se godkjenningsbevis hos DiBK

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet, registeret over foretak med sentral godkjenning for ansvarsrett.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassPerslett (0.4 km)
Nærmeste flyplassOslo-Gardermoen International Airport (160 km)
Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 23 % i Rørleggerarbeid
EgenkapitalutviklingØkende
Omsetningsvekst, 3 år-3,1 % per år
Ansatte vs bransjeTopp 47 %
EierskapNorsk eid, største eier 80 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om RØRLEGGER BRAGER AS

Hva er organisasjonsnummeret til RØRLEGGER BRAGER AS?
Organisasjonsnummeret er 885158102. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2002.
Hvem er daglig leder i RØRLEGGER BRAGER AS?
Bjørn Brager er daglig leder, og Bjørn Brager er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte RØRLEGGER BRAGER AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 11,3 mill. kr, med et driftsresultat på 1,6 mill. kr og et årsresultat på 1,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier RØRLEGGER BRAGER AS?
Største aksjonær er BRA AS med 80,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
Hvor mange ansatte har RØRLEGGER BRAGER AS?
RØRLEGGER BRAGER AS har 10 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder RØRLEGGER BRAGER AS til?
Forretningsadressen er Vinstervegen 69, 2950 SKAMMESTEIN i ØYSTRE SLIDRE kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 12. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.