TRUNKEN AS
VANSE · Detaljhandel med møbler, gjelder også madrasser · Stiftet 2004
Selskapet driver detaljhandel med møbler, madrasser, gaver og interiørartikler fra sitt lokale i Vanse. Med 9 ansatte og en årlig omsetning på 7 millioner kroner er TRUNKEN AS (org.nr. 887405662) en etablert møbelforhandler i regionen. Virksomheten ble registrert som aksjeselskap og opererer innenfor detaljhandelssektoren.
Om selskapet
- Org.nummer
- 887405662
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 47.551Detaljhandel med møbler, gjelder også madrasserSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- VANSE
- Adresse
- Brooklyn Square 10, 4560, VANSE
- Nettside
- www.trunken.com
- Telefon
- 38 39 67 80
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Søkeord
- salgmøblergaverinteriørartikler
- Stiftet
- 2004
Aksjonærer
Største aksjonær: CHRISTINA HELENE LYNGSVÅG BREISNES (70,0 %)
- CHRISTINA HELENE LYNGSVÅG BREISNESperson70,0 %
- LIV LYNGSVÅGperson15,0 %
- RUNE SKJOLDALperson15,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i TRUNKEN AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- RolleNy rolle: CEDRA NORGE AS (REVI)
- RolleFratrådt: CEDRA NORGE MOMENTUM AS (REVI)
- AnsatteAntall ansatte endret fra 7 til 6
- RolleNy rolle: CEDRA NORGE MOMENTUM AS (REVI)
- RolleFratrådt: HKW NORGE MOMENTUM AS (REVI)
- AnsatteAntall ansatte endret fra 9 til 7
- AnsatteAntall ansatte endret fra 7 til 9
- RolleNy rolle: HKW NORGE MOMENTUM AS (REVI)
- RolleFratrådt: RSM NORGE AS (REVI)
- RegnskapRegnskap levert for 2025
- RegnskapRegnskap levert for 2023
- RegnskapRegnskap levert for 2022
- StiftelseTRUNKEN AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,7 mill. kr | 0,5 mill. kr | 0,2 mill. kr | 0,1 mill. kr |
| 2024 | 6,5 mill. kr | 0,6 mill. kr | 0,2 mill. kr | 0,2 mill. kr |
| 2023 | 6,4 mill. kr | 0,5 mill. kr | 0,1 mill. kr | 0,1 mill. kr |
| 2022 | 7,2 mill. kr | 0,9 mill. kr | 0,7 mill. kr | 0,5 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,8 mill. kr | 2,8 mill. kr | 6,0 mill. kr | – |
| 2024 | 8,8 mill. kr | 2,7 mill. kr | 6,1 mill. kr | – |
| 2023 | 8,8 mill. kr | 2,5 mill. kr | 6,3 mill. kr | – |
| 2022 | 9,1 mill. kr | 2,4 mill. kr | 6,7 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Indikativ selskapsverdi
4,6 mill. kr
Basert på EV/EBITDA-multippel: 8,8 × EBITDA 2025 (0,5 mill. kr). Spenn mellom metodene: 4,0 mill. kr til 4,6 mill. kr.
Slik regner vi
- Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
- Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
- Bokført egenkapital 2025: 2,8 mill. kr.
- Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.
Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.
Lignende selskaper
- IKEA AS8887 mill. kr
- JYSK AS3344 mill. kr
- BOHUS BUTIKKDRIFT AS1935 mill. kr
- SKEIDAR SUPPLY CHAIN AS1370 mill. kr
- SKEIDAR RETAIL AS364 mill. kr
- ILLUMS BOLIGHUS NORGE AS330 mill. kr
Ledelse og styre
- Christina Helene Lyngsvåg Breisnes (f. 1978)Daglig leder
- Liv Lyngsvåg (f. 1952)Styrets leder
- Christina Helene Lyngsvåg Breisnes (f. 1978)Styremedlem
- Rune Skjoldal (f. 1975)Styremedlem
Revisor og regnskapsfører
- CEDRA NORGE ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Digital tilstedeværelse
- Nettsted
- www.trunken.com
Nettsted, sosiale medier og teknologi er hentet av Orakel fra bedriftens eget nettsted. Lenker til sosiale medier er kopiert slik nettstedet oppgir dem og er ikke kontrollert mot nettverkene. E-postoppsett leses fra DNS. Wikipedia-artikkel er koblet på navn. LEI fra GLEIF.
Bedrifter på samme adresse
- DET AMERIKANSKE LISTAAktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
- LEGACY INVEST ASDrift av restauranter
Registrert forretningsadresse: Brooklyn Square 10, 4560, VANSE. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om TRUNKEN AS
- Hva er organisasjonsnummeret til TRUNKEN AS?
- Organisasjonsnummeret er 887405662. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2004.
- Hvem er daglig leder i TRUNKEN AS?
- Christina Helene Lyngsvåg Breisnes er daglig leder, og Liv Lyngsvåg er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte TRUNKEN AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 6,7 mill. kr, med et driftsresultat på 0,5 mill. kr og et årsresultat på 0,1 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier TRUNKEN AS?
- Største aksjonær er CHRISTINA HELENE LYNGSVÅG BREISNES med 70,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
- Hvor mange ansatte har TRUNKEN AS?
- TRUNKEN AS har 6 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
- Hvor holder TRUNKEN AS til?
- Forretningsadressen er Brooklyn Square 10, 4560 VANSE i FARSUND kommune.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.