orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap913014626

CATALYST AS

ASKER · Dataprogrammeringstjenester · Stiftet 2013

Selskapet er et aksjeselskap registrert i Asker som tilbyr dataprogrammeringstjenester og programvareutvikling. Med en årlig omsetning på 3 millioner kroner, leverer de løsninger innen programvareutvikling til sine kunder.

Generert av Orakel AI
Omsetning2,7 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2013
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
913014626
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
62.100DataprogrammeringstjenesterSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
ASKER
Adresse
v/Geir Aasen, Folagrenda 13, 1384, ASKER
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
programvareutvikling
Stiftet
2013

Aksjonærer

Største aksjonær: GEIR AASEN (100,0 %)

  1. GEIR AASENperson100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i CATALYST AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • StiftelseCATALYST AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20252,7 mill. kr0,8 mill. kr-0,0 mill. kr-0,2 mill. kr
20241,9 mill. kr0,8 mill. kr0,8 mill. kr0,7 mill. kr
20231,0 mill. kr0,2 mill. kr0,4 mill. kr0,4 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20252,7 mill. kr0,6 mill. kr2,1 mill. kr–
20242,4 mill. kr0,8 mill. kr1,6 mill. kr–
20231,0 mill. kr0,1 mill. kr1,0 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin29,3 %Positiv2024: 40,2 %
Resultatgrad-6,7 %Svak2024: 37,5 %
Egenkapitalandel22,8 %Tilfredsstillende2024: 33,7 %
Gjeldsgrad3,4Tilfredsstillende2024: 2,0
Likviditetsgrad2,77Positiv2024: 5,30
Arbeidskapital1,7 mill. krPositiv2024: 1,9 mill. kr

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Geir Aasen (f. 1961)Daglig leder
  • Geir Aasen (f. 1961)Styrets leder

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassAsker kirke (0.2 km)
Nærmeste flyplassOslo-Gardermoen International Airport (54 km)
Finansiell helseindeks
75 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 21 % i Dataprogrammeringstjenester
EgenkapitalutviklingStabil
EierskapNorsk eid, største eier 100 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om CATALYST AS

Hva er organisasjonsnummeret til CATALYST AS?
Organisasjonsnummeret er 913014626. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2013.
Hvem er daglig leder i CATALYST AS?
Geir Aasen er daglig leder, og Geir Aasen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte CATALYST AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 2,7 mill. kr, med et driftsresultat på 0,8 mill. kr og et årsresultat på -0,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier CATALYST AS?
Største aksjonær er GEIR AASEN med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder CATALYST AS til?
Forretningsadressen er v/Geir Aasen, Folagrenda 13, 1384 ASKER.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.