orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap913145119

DALSBYGDA BYGG OG LAFT AS

DALSBYGDA · Oppføring av bygninger · Stiftet 2014

Dalsbygda Bygg og Laft AS er et aksjeselskap som driver tømrervirksomhet og oppføring av bygninger. Selskapet har 6 ansatte og en årlig omsetning på 6 millioner kroner. I tillegg til byggvirksomhet tilbyr de utleie av stillaser og verktøy.

Generert av Orakel AI
Omsetning6,2 mill. kr
Ansatte6
Stiftet2014
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
913145119
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
41.000Oppføring av bygningerSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
DALSBYGDA
Adresse
Mosengveien 494, 2552, DALSBYGDA
Postadresse
Vangrøftdalsveien 57, 2550, OS I ØSTERDALEN
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
tømrervirksomhetherunderutleiestillaserverktøy
Stiftet
2014

Aksjonærer

Største aksjonær: KJETIL BRYNHILDSVOLL (25,0 %)

  1. KJETIL BRYNHILDSVOLLperson25,0 %
  2. KRISTEN GJELTENperson25,0 %
  3. PETTER NYGÅRDperson25,0 %
  4. ROLF OLA JOHNSENperson25,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i DALSBYGDA BYGG OG LAFT AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RolleNy rolle: ØKORÅD OS REGNSKAP AS (REGN)
    • RolleFratrådt: VEKSTRA OS REGNSKAP AS (REGN)
    • AnsatteAntall ansatte endret fra 7 til 6
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • StiftelseDALSBYGDA BYGG OG LAFT AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20256,2 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr0,1 mill. kr
20246,6 mill. kr0,3 mill. kr0,3 mill. kr0,2 mill. kr
20234,3 mill. kr-0,1 mill. kr-0,1 mill. kr-0,1 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20253,7 mill. kr2,1 mill. kr1,5 mill. kr–
20243,2 mill. kr2,0 mill. kr1,2 mill. kr–
20232,6 mill. kr1,8 mill. kr0,8 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin2,5 %Tilfredsstillende2024: 4,3 %
Resultatgrad2,0 %Tilfredsstillende2024: 3,5 %
Egenkapitalandel57,7 %Positiv2024: 62,7 %
Gjeldsgrad0,7Positiv2024: 0,6
Likviditetsgrad1,67Positiv2024: 1,73
Arbeidskapital1,0 mill. krPositiv2024: 859 782 kr

Indikativ selskapsverdi

1,1 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,4 × EBITDA 2025 (0,2 mill. kr). Spenn mellom metodene: 1,1 mill. kr til 3,1 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 2,1 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 216 148 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Rolf Ola Johnsen (f. 1969)Styrets leder
  • Kristen Gjelten (f. 1971)Styremedlem
  • Petter Nygård (f. 1971)Styremedlem
  • Kjetil Brynhildsvoll (f. 1969)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassDalsbygda sentrum (0.1 km)
Nærmeste flyplassRøros Airport (13 km)
Finansiell helseindeks
90 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 30 % i Oppføring av bygninger
EgenkapitalutviklingØkende
Ansatte vs bransjeTopp 78 %
EierskapNorsk eid, største eier 25 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om DALSBYGDA BYGG OG LAFT AS

Hva er organisasjonsnummeret til DALSBYGDA BYGG OG LAFT AS?
Organisasjonsnummeret er 913145119. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2014.
Hvor mye omsatte DALSBYGDA BYGG OG LAFT AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 6,2 mill. kr, med et driftsresultat på 0,2 mill. kr og et årsresultat på 0,1 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier DALSBYGDA BYGG OG LAFT AS?
Største aksjonær er KJETIL BRYNHILDSVOLL med 25,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 4 registrerte aksjonærer.
Hvor mange ansatte har DALSBYGDA BYGG OG LAFT AS?
DALSBYGDA BYGG OG LAFT AS har 6 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder DALSBYGDA BYGG OG LAFT AS til?
Forretningsadressen er Mosengveien 494, 2552 DALSBYGDA i OS kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.