orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap913740998

VIKING ICE CONSULTANCY AS

KRISTIANSAND S · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Stiftet 2014

Det er et aksjeselskap basert i Kristiansand som driver med annen teknisk konsulentvirksomhet. Selskapet hadde en omsetning på 1 million kroner og er registrert med organisasjonsnummeret 913740998.

Generert av Orakel AI
Omsetning0,1 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2014
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
913740998
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
71.129Annen teknisk konsulentvirksomhetSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
KRISTIANSAND S
Adresse
Kirkegata 1, 4610, KRISTIANSAND S
Postadresse
Postboks 204, 4662, KRISTIANSAND S
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
rådgivningsvirksomhet/konsulentvirksomhetpetroleumsvirksomhetinnenarktiske-isbelagteområdervirksomheternaturlighengersammen
Stiftet
2014

Aksjonærer

Største aksjonær: VIKING SUPPLY SHIPS HOLDINGS AS (100,0 %)

  1. VIKING SUPPLY SHIPS HOLDINGS ASselskap100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i VIKING ICE CONSULTANCY AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RolleNy rolle: Ulrik Mannhart (LEDE)
    • RolleNy rolle: ERNST & YOUNG AS (REVI)
    • RolleFratrådt: Trond Myklebust (LEDE)
    • RolleFratrådt: HKW NORGE MOMENTUM AS (REVI)
    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • RolleNy rolle: HKW NORGE MOMENTUM AS (REVI)
    • RolleFratrådt: RSM NORGE AS (REVI)
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • RegnskapRegnskap levert for 2022
    • StiftelseVIKING ICE CONSULTANCY AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20250,1 mill. kr-6,0 mill. kr-5,8 mill. kr-5,8 mill. kr
20241,1 mill. kr-6,6 mill. kr-6,8 mill. kr-6,8 mill. kr
20232,8 mill. kr-2,3 mill. kr-2,3 mill. kr4,2 mill. kr
20221,0 mill. kr-7,3 mill. kr-7,4 mill. kr-7,4 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20258,0 mill. kr6,8 mill. kr1,2 mill. kr–
202420,8 mill. kr12,5 mill. kr8,2 mill. kr–
202332,7 mill. kr19,3 mill. kr13,3 mill. kr–
20220,3 mill. kr-7,9 mill. kr8,2 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin-5166,7 %Svak2024: -620,0 %
Resultatgrad-4934,2 %Svak2024: -635,4 %
Egenkapitalandel84,7 %Positiv2024: 60,4 %
Gjeldsgrad0,2Positiv2024: 0,7
Likviditetsgrad6,51Positiv2024: 2,52
Arbeidskapital6,8 mill. krPositiv2024: 12,5 mill. kr

Lignende selskaper

Offentlig støtte

1 tildeling siden 2015, til sammen 0,5 mill. kr (Innovasjon Norge).

DatoGiverOrdningTypeBeløp
23. november 2015Innovasjon NorgeOppstartstilskudd: Landsdekkende etablerertilskuddTilskudd0,5 mill. kr

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Ulrik Dale Mannhart (f. 1991)Styrets leder
  • Bengt Jonas Enander (f. 1969)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Kirkegata 1, 4610, KRISTIANSAND S. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassRådhuset (0.2 km)
Nærmeste flyplassKristiansand Airport (8 km)
Finansiell helseindeks
85 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 65 % i Annen teknisk konsulentvirksomhet
EgenkapitalutviklingFallende
Omsetningsvekst, 3 år-51,1 % per år
EierskapNorsk eid, største eier 100 %
RevisorBig 4

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om VIKING ICE CONSULTANCY AS

Hva er organisasjonsnummeret til VIKING ICE CONSULTANCY AS?
Organisasjonsnummeret er 913740998. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2014.
Hvor mye omsatte VIKING ICE CONSULTANCY AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 0,1 mill. kr, med et driftsresultat på -6,0 mill. kr og et årsresultat på -5,8 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier VIKING ICE CONSULTANCY AS?
Største aksjonær er VIKING SUPPLY SHIPS HOLDINGS AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder VIKING ICE CONSULTANCY AS til?
Forretningsadressen er Kirkegata 1, 4610 KRISTIANSAND S i KRISTIANSAND kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.