BOINNOVA AS
SELJORD · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stiftet 2014
Selskapet er et aksjeselskap registrert i Seljord med organisasjonsnummer 914217474. BOINNOVA AS driver med eiendomsutvikling, utleie, kjøp og salg av eiendommer og boliger, samt investering i aksjer og verdipapirer. Omsetningen var på 2 millioner kroner.
Om selskapet
- Org.nummer
- 914217474
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 68.200Utleie av egen eller leid fast eiendomSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- SELJORD
- Adresse
- c/o Hans Olav Omtveit, Seljord Rekneskaps-service AS, Nyveg 3C, 3840, SELJORD
- Postadresse
- Toppvegen 2, 2005, RÆLINGEN
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (ikke registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Søkeord
- eiendomsutviklingutleiesalgkjøpeiendommerboligerinvesteringaksjerverdipapirerselskaper
- Stiftet
- 2014
Aksjonærer
Største aksjonær: NERHEIM HOLDING AS (50,7 %)
- NERHEIM HOLDING ASselskap50,7 %
- HALVMETT ASselskap23,4 %
- UDVISOR ASselskap11,5 %
- MORTEN IVERSENperson6,9 %
- GAUTE DOMINIC AAS MAGNUSSENperson3,7 %
- VALALIA INVEST ASselskap3,2 %
- TOM RAYMOND PLEYMperson0,6 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i BOINNOVA AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Konsern
- Morselskap
- NERHEIM HOLDING AS (50,7 %)
Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.
Hendelser
- RegnskapRegnskap levert for 2025
- RegnskapRegnskap levert for 2023
- RegnskapRegnskap levert for 2022
- StiftelseBOINNOVA AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,8 mill. kr | 1,2 mill. kr | 0,5 mill. kr | 0,4 mill. kr |
| 2024 | 1,7 mill. kr | 1,1 mill. kr | 0,3 mill. kr | 0,3 mill. kr |
| 2023 | 5,6 mill. kr | 4,8 mill. kr | 4,2 mill. kr | 3,8 mill. kr |
| 2022 | 2,1 mill. kr | 1,5 mill. kr | 1,0 mill. kr | 1,0 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23,0 mill. kr | 6,8 mill. kr | 16,2 mill. kr | – |
| 2024 | 23,0 mill. kr | 6,5 mill. kr | 16,6 mill. kr | – |
| 2023 | 22,9 mill. kr | 6,2 mill. kr | 16,8 mill. kr | – |
| 2022 | 32,2 mill. kr | 5,6 mill. kr | 26,6 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Lignende selskaper
- FERNCLIFF TIH AS1439 mill. kr
- FERNCLIFF HOLDING AS1391 mill. kr
- OTE EIENDOM AS1329 mill. kr
- GRØNVOLLKVARTALET AS1105 mill. kr
- THONGÅRD AS898 mill. kr
- TANGEN TORV BOLIG AS785 mill. kr
Offentlig støtte
Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 2 perioder 2026, til sammen 130 kr.
Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.
Ledelse og styre
- Knut Halvor Nerheim (f. 1961)Daglig leder
- Bjarne Tarjei Haugen (f. 1961)Styrets leder
- Mette Eirin Sannerholt Andersen (f. 1955)Styremedlem
- Bjørn Uddal (f. 1961)Styremedlem
- Knut Halvor Nerheim (f. 1961)Styremedlem
Revisor og regnskapsfører
- SELJORD REKNESKAPS-SERVICE ASRegnskapsfører
- SLM REVISJON ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om BOINNOVA AS
- Hva er organisasjonsnummeret til BOINNOVA AS?
- Organisasjonsnummeret er 914217474. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2014.
- Hvem er daglig leder i BOINNOVA AS?
- Knut Halvor Nerheim er daglig leder, og Bjarne Tarjei Haugen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte BOINNOVA AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 1,8 mill. kr, med et driftsresultat på 1,2 mill. kr og et årsresultat på 0,4 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier BOINNOVA AS?
- Største aksjonær er NERHEIM HOLDING AS med 50,7 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 7 registrerte aksjonærer.
- Hvor holder BOINNOVA AS til?
- Forretningsadressen er c/o Hans Olav Omtveit, Seljord Rekneskaps-service AS, Nyveg 3C, 3840 SELJORD.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.