orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap914416809

LEMME MASKIN AS

OS · Grunnarbeid · Stiftet 2014

Selskapet er registrert som aksjeselskap i Østfold og driver virksomhet som maskinentreprenør med fokus på utleie av maskiner og utstyr. Selskapet tilbyr også servicevirksomhet for maskinell og mekanisk utstyr, samt deltakelse i tilsvarende virksomheter innen grunnarbeid. Omsetningen ligger på 1 million kroner.

Generert av Orakel AI
Omsetning0,5 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2014
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
914416809
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
43.120GrunnarbeidSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
OS
Adresse
Nordmarka 36, 5211, OS
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
maskinentreprenør/maskinutleieservicevirksomhetmaskinerutstyrsamtdeltakelsetilsvarendevirksomheter
Stiftet
2014

Aksjonærer

Største aksjonær: TORBJØRN LEMME (100,0 %)

  1. TORBJØRN LEMMEperson100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i LEMME MASKIN AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • StiftelseLEMME MASKIN AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20250,5 mill. kr-0,2 mill. kr-0,2 mill. kr-0,2 mill. kr
20240,6 mill. kr-0,1 mill. kr-0,1 mill. kr-0,1 mill. kr
20230,5 mill. kr-0,3 mill. kr-0,3 mill. kr-0,3 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20250,6 mill. kr-0,7 mill. kr1,3 mill. kr–
20240,6 mill. kr-0,5 mill. kr1,2 mill. kr–
20230,8 mill. kr-0,4 mill. kr1,2 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin-28,5 %Svak2024: -22,4 %
Resultatgrad-28,5 %Svak2024: -22,5 %
Egenkapitalandel-113,8 %Svak2024: -83,6 %
Likviditetsgrad0,16Svak2024: 0,08
Arbeidskapital-1,1 mill. krSvak2024: -1,1 mill. kr

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Torbjørn Lemme (f. 1991)Daglig leder
  • Torbjørn Lemme (f. 1991)Styrets leder

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassLyssand (0.7 km)
Nærmeste flyplassBergen Airport, Flesland (18 km)
Finansiell helseindeks
60 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 73 % i Grunnarbeid
EgenkapitalutviklingFallende
EierskapNorsk eid, største eier 100 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om LEMME MASKIN AS

Hva er organisasjonsnummeret til LEMME MASKIN AS?
Organisasjonsnummeret er 914416809. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2014.
Hvem er daglig leder i LEMME MASKIN AS?
Torbjørn Lemme er daglig leder, og Torbjørn Lemme er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte LEMME MASKIN AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 0,5 mill. kr, med et driftsresultat på -0,2 mill. kr og et årsresultat på -0,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier LEMME MASKIN AS?
Største aksjonær er TORBJØRN LEMME med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder LEMME MASKIN AS til?
Forretningsadressen er Nordmarka 36, 5211 OS i BJØRNAFJORDEN kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.