orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap914579902

ARTHUR BERGE AS

MANDAL · Detaljhandel med klær · Stiftet 1964

Selskapet er et aksjeselskap registrert i Mandal som driver detaljhandel med klær. Med en årlig omsetning på 4 millioner kroner tilbyr virksomheten handel og relaterte tjenester innen tekstilbransjen.

Generert av Orakel AI
Omsetning4,0 mill. kr
Ansatte–
Stiftet1964
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
914579902
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
47.710Detaljhandel med klærSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
MANDAL
Adresse
Store Elvegate 19, 4514, MANDAL
Postadresse
Postboks 346, 4503, MANDAL
Telefon
38261846
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
handelhvadermedstårforbindelse
Stiftet
1964

Aksjonærer

Største aksjonær: ANNE LISE BERGE HAUGEN (50,0 %)

  1. ANNE LISE BERGE HAUGENperson50,0 %
  2. KNUT HAUGENperson50,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i ARTHUR BERGE AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • StiftelseARTHUR BERGE AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20254,0 mill. kr0,4 mill. kr0,3 mill. kr0,3 mill. kr
20245,2 mill. kr0,1 mill. kr-0,1 mill. kr-0,1 mill. kr
20236,1 mill. kr0,2 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20250,8 mill. kr-2,2 mill. kr3,0 mill. kr–
20241,1 mill. kr-2,5 mill. kr3,6 mill. kr–
20231,7 mill. kr-2,4 mill. kr4,0 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin10,7 %Positiv2024: 2,3 %
Resultatgrad7,7 %Positiv2024: -1,4 %
Egenkapitalandel-263,4 %Svak2024: -218,8 %
Likviditetsgrad0,43Svak2024: 0,35
Arbeidskapital-1,0 mill. krSvak2024: -1,9 mill. kr

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Anne Lise Berge Haugen (f. 1954)Daglig leder
  • Knut Haugen (f. 1956)Styrets leder
  • Anne Lise Berge Haugen (f. 1954)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Store Elvegate 19, 4514, MANDAL. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassBryggegata/sentrum (0.0 km)
Nærmeste flyplassKristiansand Airport (42 km)
Finansiell helseindeks
70 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 41 % i Detaljhandel med klær
EgenkapitalutviklingStabil
EierskapNorsk eid, største eier 50 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om ARTHUR BERGE AS

Hva er organisasjonsnummeret til ARTHUR BERGE AS?
Organisasjonsnummeret er 914579902. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 1964.
Hvem er daglig leder i ARTHUR BERGE AS?
Anne Lise Berge Haugen er daglig leder, og Knut Haugen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte ARTHUR BERGE AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 4,0 mill. kr, med et driftsresultat på 0,4 mill. kr og et årsresultat på 0,3 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier ARTHUR BERGE AS?
Største aksjonær er ANNE LISE BERGE HAUGEN med 50,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 2 registrerte aksjonærer.
Hvor holder ARTHUR BERGE AS til?
Forretningsadressen er Store Elvegate 19, 4514 MANDAL i LINDESNES kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.