AGERSBORG BYGG AS
TJØME · Oppføring av bygninger · Stiftet 2015
Selskapet driver oppføring og vedlikehold av bygninger fra Tjøme og ble stiftet i 2015. AGERSBORG BYGG AS er et aksjeselskap med org.nr. 914831938 og 8 ansatte, og selskapet eies til 100,0 % av Christoffer Agersborg Johansen. Omsetningen var 15,6 mill. kr i 2025 mot 15,8 mill. kr i 2024, en nedgang på 1,3 %, og driftsresultatet for 2025 var et underskudd på 0,2 mill. kr. Egenkapitalandelen var 43,2 %.
Om selskapet
- Org.nummer
- 914831938
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 41.000Oppføring av bygningerSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- TJØME
- Adresse
- Brøtsøveien 77, 3145, TJØME
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Søkeord
- oppføringvedlikeholdbygninger
- Stiftet
- 2015
Aksjonærer
Største aksjonær: CHRISTOFFER AGERSBORG JOHANSEN (100,0 %)
- CHRISTOFFER AGERSBORG JOHANSENperson100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i AGERSBORG BYGG AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- AnsatteAntall ansatte endret fra 7 til 8
- RegnskapRegnskap levert for 2023
- StiftelseAGERSBORG BYGG AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,6 mill. kr | -0,2 mill. kr | -0,2 mill. kr | -0,2 mill. kr |
| 2024 | 15,8 mill. kr | 0,4 mill. kr | 0,4 mill. kr | 0,3 mill. kr |
| 2023 | 12,9 mill. kr | 0,9 mill. kr | 0,9 mill. kr | 0,7 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,4 mill. kr | 1,5 mill. kr | 1,9 mill. kr | – |
| 2024 | 4,7 mill. kr | 1,6 mill. kr | 3,0 mill. kr | – |
| 2023 | 3,3 mill. kr | 1,6 mill. kr | 1,6 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Indikativ selskapsverdi
7,8 mill. kr
Basert på omsetningsmultippel: 0,5 × omsetning 2025 (15,6 mill. kr).
Slik regner vi
- Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets omsetning fra siste årsregnskap (2025).
- Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
- Bokført egenkapital 2025: 1,5 mill. kr.
- Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.
Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.
Lignende selskaper
- VEIDEKKE ENTREPRENØR AS16186 mill. kr
- SKANSKA NORGE AS15215 mill. kr
- HENT AS9407 mill. kr
- CONSTO AS4284 mill. kr
- CTS NORDICS AS4201 mill. kr
- DESIGNER GROUP NORWAY AS3396 mill. kr
Ledelse og styre
- Christoffer Agersborg Johansen (f. 1988)Daglig leder
- Christoffer Agersborg Johansen (f. 1988)Styrets leder
- Carina Agersborg (f. 1981)Varamedlem
Revisor og regnskapsfører
- PETIM REGNSKAP 1 ASRegnskapsfører
- REVISJONSFIRMAET ÅSVANG & CO ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Sentral godkjenning (DiBK)
Bedriften har sentral godkjenning til 7. november 2028.
- Utførende, Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner (tiltaksklasse 1)
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet, registeret over foretak med sentral godkjenning for ansvarsrett.
Underenheter (1)
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om AGERSBORG BYGG AS
- Hva er organisasjonsnummeret til AGERSBORG BYGG AS?
- Organisasjonsnummeret er 914831938. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2015.
- Hvem er daglig leder i AGERSBORG BYGG AS?
- Christoffer Agersborg Johansen er daglig leder, og Christoffer Agersborg Johansen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte AGERSBORG BYGG AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 15,6 mill. kr, med et driftsresultat på -0,2 mill. kr og et årsresultat på -0,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier AGERSBORG BYGG AS?
- Største aksjonær er CHRISTOFFER AGERSBORG JOHANSEN med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor mange ansatte har AGERSBORG BYGG AS?
- AGERSBORG BYGG AS har 8 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
- Hvor holder AGERSBORG BYGG AS til?
- Forretningsadressen er Brøtsøveien 77, 3145 TJØME i FÆRDER kommune.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.