orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap915275974

AANDAL & HAUGLAND BYGG AS

RYGGE · Oppføring av bygninger · Stiftet 2015

Aksjeselskapet driver med oppføring av bygninger og er registrert i Rygge. Selskapet har en årlig omsetning på rundt 6 millioner kroner og er identifisert under organisasjonsnummeret 915275974.

Generert av Orakel AI
Omsetning6,0 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2015
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
915275974
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
41.000Oppføring av bygningerSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
RYGGE
Adresse
Rådeskogen 20, 1580, RYGGE
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Stiftet
2015

Aksjonærer

Største aksjonær: MAGNUS HAUGLAND (100,0 %)

  1. MAGNUS HAUGLANDperson100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i AANDAL & HAUGLAND BYGG AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2024
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • StiftelseAANDAL & HAUGLAND BYGG AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20256,0 mill. kr1,2 mill. kr1,3 mill. kr1,1 mill. kr
20244,2 mill. kr0,4 mill. kr0,6 mill. kr0,5 mill. kr
20232,6 mill. kr0,0 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20253,5 mill. kr2,9 mill. kr0,6 mill. kr–
20242,3 mill. kr1,9 mill. kr0,4 mill. kr–
20231,7 mill. kr1,4 mill. kr0,3 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin20,1 %Positiv2024: 9,6 %
Resultatgrad17,9 %Positiv2024: 11,5 %
Egenkapitalandel83,6 %Positiv2024: 82,2 %
Gjeldsgrad0,2Positiv2024: 0,2
Likviditetsgrad5,93Positiv2024: 5,25
Arbeidskapital2,8 mill. krPositiv2024: 1,7 mill. kr

Indikativ selskapsverdi

8,9 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,4 × EBITDA 2025 (1,2 mill. kr). Spenn mellom metodene: 3,0 mill. kr til 8,9 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 2,9 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Magnus Haugland (f. 1991)Daglig leder
  • Magnus Haugland (f. 1991)Styrets leder

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Sentral godkjenning (DiBK)

Bedriften har sentral godkjenning til 29. august 2027.

  • Utførende, Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner (tiltaksklasse 1)

Se godkjenningsbevis hos DiBK

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet, registeret over foretak med sentral godkjenning for ansvarsrett.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassRygge E6 (0.8 km)
Nærmeste flyplassSandefjord Airport, Torp (37 km)
Finansiell helseindeks
85 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 30 % i Oppføring av bygninger
EgenkapitalutviklingØkende
EierskapNorsk eid, største eier 100 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om AANDAL & HAUGLAND BYGG AS

Hva er organisasjonsnummeret til AANDAL & HAUGLAND BYGG AS?
Organisasjonsnummeret er 915275974. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2015.
Hvem er daglig leder i AANDAL & HAUGLAND BYGG AS?
Magnus Haugland er daglig leder, og Magnus Haugland er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte AANDAL & HAUGLAND BYGG AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 6,0 mill. kr, med et driftsresultat på 1,2 mill. kr og et årsresultat på 1,1 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier AANDAL & HAUGLAND BYGG AS?
Største aksjonær er MAGNUS HAUGLAND med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder AANDAL & HAUGLAND BYGG AS til?
Forretningsadressen er Rådeskogen 20, 1580 RYGGE i MOSS kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.