orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap915440088

SOLHEIMFISK AS

BÅTSFJORD · Fiske og fangst i sjø · Stiftet 2015

Omsetning3,6 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2015
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
915440088
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
03.110Fiske og fangst i sjøSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
BÅTSFJORD
Adresse
J E Abrahamsens veg 24, 9990, BÅTSFJORD
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
drivekystfiske
Stiftet
2015

Aksjonærer

Største aksjonær: FREDDY KRISTIANSEN (100,0 %)

  1. FREDDY KRISTIANSENperson100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i SOLHEIMFISK AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • RegnskapRegnskap levert for 2022
    • StiftelseSOLHEIMFISK AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20253,6 mill. kr1,2 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr
20241,9 mill. kr-0,3 mill. kr-1,6 mill. kr-1,5 mill. kr
20233,2 mill. kr0,3 mill. kr-0,6 mill. kr-0,5 mill. kr
20223,0 mill. kr0,4 mill. kr-0,2 mill. kr-0,1 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202516,7 mill. kr-0,1 mill. kr16,8 mill. kr–
202416,9 mill. kr-0,1 mill. kr17,0 mill. kr–
202317,5 mill. kr1,4 mill. kr16,2 mill. kr–
202215,4 mill. kr1,9 mill. kr13,5 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin34,2 %Positiv2024: -16,6 %
Resultatgrad1,0 %Tilfredsstillende2024: -79,9 %
Egenkapitalandel-0,6 %Svak2024: -0,8 %
Likviditetsgrad0,04Svak2024: 0,03
Arbeidskapital-1,9 mill. krSvak2024: -2,3 mill. kr

Lignende selskaper

Offentlig støtte

6 tildelinger siden 2018, til sammen 19,9 mill. kr (Innovasjon Norge).

DatoGiverOrdningTypeBeløp
17. november 2022Innovasjon NorgeRisikolån og garantier: Distriktsrettede risikolånLån2,2 mill. kr
12. juli 2021Innovasjon NorgeLavrisikolån: Lavrisikolån industri og tjenesteytingLån0,7 mill. kr
17. juli 2020Innovasjon NorgeRisikolån og garantier: Distriktsrettede risikolånLån1,0 mill. kr
17. juli 2020Innovasjon NorgeLavrisikolån: Lavrisikolån fiskeflåteLån9,8 mill. kr
7. mai 2018Innovasjon NorgeRisikolån og garantier: Distriktsrettede risikolånLån1,2 mill. kr
7. mai 2018Innovasjon NorgeLavrisikolån: Lavrisikolån fiskeflåteLån5,0 mill. kr

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Freddy Kristiansen (f. 1972)Styrets leder

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassNordskogen skole (0.1 km)
Nærmeste flyplassBåtsfjord Airport (5 km)
Finansiell helseindeks
70 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 31 % i Fiske og fangst i sjø
EgenkapitalutviklingStabil
Omsetningsvekst, 3 år6,1 % per år
EierskapNorsk eid, største eier 100 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om SOLHEIMFISK AS

Hva er organisasjonsnummeret til SOLHEIMFISK AS?
Organisasjonsnummeret er 915440088. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2015.
Hvor mye omsatte SOLHEIMFISK AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 3,6 mill. kr, med et driftsresultat på 1,2 mill. kr og et årsresultat på 0,0 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier SOLHEIMFISK AS?
Største aksjonær er FREDDY KRISTIANSEN med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder SOLHEIMFISK AS til?
Forretningsadressen er J E Abrahamsens veg 24, 9990 BÅTSFJORD.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.