VIKAUNE INVEST AS
STJØRDAL · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stiftet 1972
Selskapet i Stjørdal driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. VIKAUNE INVEST AS (org.nr. 917182043) er et aksjeselskap stiftet i 1972, og i egenbeskrivelsen i Brønnøysundregistrene oppgis det at selskapet er et holdingselskap som investerer i aksjer og verdipapirer og kjøper og selger egen fast eiendom. Omsetningen var 14,9 mill. kr i 2025 mot 5,3 mill. kr i 2024, en endring på 179,8 %, og driftsresultatet for 2025 var 13,7 mill. kr. Egenkapitalandelen er oppgitt til 77,9 %, og største eier er VIKAUNE INVEST AS med 100,0 %.
Om selskapet
- Org.nummer
- 917182043
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 68.200Utleie av egen eller leid fast eiendomSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- STJØRDAL
- Adresse
- Wergelandsvegen 23E, 7504, STJØRDAL
- Telefon
- 74 82 62 38
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (ikke registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (ikke registrert)
- Søkeord
- holdingselskapinvesteringaksjerverdipapirerkjøpsalgegenfasteiendom
- Stiftet
- 1972
Aksjonærer
Største aksjonær: VIKAUNE INVEST AS (100,0 %)
- VIKAUNE INVEST ASselskap100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i VIKAUNE INVEST AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Konsern
- Morselskap
- VIKAUNE INVEST AS (100,0 %)
Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.
Hendelser
- RolleNy rolle: Bård Vikaune (LEDE)
- RolleNy rolle: Dag Magnus Skavdal (MEDL)
- RolleFratrådt: Hege Vikaune (LEDE)
- RolleFratrådt: Bård Vikaune (MEDL)
- RegnskapRegnskap levert for 2025
- RegnskapRegnskap levert for 2023
- RegnskapRegnskap levert for 2022
- StiftelseVIKAUNE INVEST AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,9 mill. kr | 13,7 mill. kr | 13,9 mill. kr | 13,9 mill. kr |
| 2024 | 5,3 mill. kr | 3,8 mill. kr | 3,8 mill. kr | 3,5 mill. kr |
| 2023 | 3,4 mill. kr | 1,9 mill. kr | 1,8 mill. kr | 1,7 mill. kr |
| 2022 | 5,9 mill. kr | 4,3 mill. kr | 4,2 mill. kr | 4,0 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 81,9 mill. kr | 63,9 mill. kr | 18,1 mill. kr | – |
| 2024 | 67,9 mill. kr | 65,9 mill. kr | 2,0 mill. kr | – |
| 2023 | 69,6 mill. kr | 64,7 mill. kr | 5,0 mill. kr | – |
| 2022 | 72,2 mill. kr | 63,1 mill. kr | 9,1 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Lignende selskaper
- FERNCLIFF TIH AS1439 mill. kr
- FERNCLIFF HOLDING AS1391 mill. kr
- OTE EIENDOM AS1329 mill. kr
- GRØNVOLLKVARTALET AS1105 mill. kr
- THONGÅRD AS898 mill. kr
- TANGEN TORV BOLIG AS785 mill. kr
Ledelse og styre
- Evelyn Vikaune Rostad (f. 1957)Daglig leder
- Bård Vikaune (f. 1960)Styrets leder
- Trond Vikaune (f. 1963)Styremedlem
- Dag Magnus Østvold Skavdal (f. 1984)Styremedlem
- Evelyn Vikaune Rostad (f. 1957)Styremedlem
- Per Vikaune (f. 1959)Varamedlem
- Jo Anders Vikaune (f. 1969)Varamedlem
Revisor og regnskapsfører
- FORMUE ACCOUNTING ASRegnskapsfører
- BDO ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Bedrifter på samme adresse
- AUTO MIDT-NORGE ASDetaljhandel med motorvogner
- AUTOMAZING ASDetaljhandel med motorvogner
- BLIKKENSLAGER SELVÅG & HAGEN ASTakarbeid
- SUPERIA CARS ASDetaljhandel med motorvogner
- VIKAUNE EIENDOM ASKjøp og salg av egen fast eiendom
Registrert forretningsadresse: Wergelandsvegen 23E, 7504, STJØRDAL. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om VIKAUNE INVEST AS
- Hva er organisasjonsnummeret til VIKAUNE INVEST AS?
- Organisasjonsnummeret er 917182043. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 1972.
- Hvem er daglig leder i VIKAUNE INVEST AS?
- Evelyn Vikaune Rostad er daglig leder, og Bård Vikaune er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte VIKAUNE INVEST AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 14,9 mill. kr, med et driftsresultat på 13,7 mill. kr og et årsresultat på 13,9 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier VIKAUNE INVEST AS?
- Største aksjonær er VIKAUNE INVEST AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor holder VIKAUNE INVEST AS til?
- Forretningsadressen er Wergelandsvegen 23E, 7504 STJØRDAL.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.