orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap917906912

ADVOKATFIRMAET ACTIO AS

OSLO · Juridisk tjenesteyting · Stiftet 2016

Advokatfirmaet Actio AS er et aksjeselskap registrert i Oslo som tilbyr juridiske tjenester. Firmaet hadde en omsetning på 7 millioner kroner og driver advokatvirksomhet. Selskapet er registrert med organisasjonsnummer 917906912.

Generert av Orakel AI
Omsetning7,0 mill. kr
Ansatte5
Stiftet2016
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
917906912
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
69.100Juridisk tjenesteytingSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
OSLO
Adresse
CJ Hambros plass 2D, 0164, OSLO
Postadresse
Postboks 6777 St.Olavs Plass, 0130, OSLO
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
advokatvirksomhet
Stiftet
2016

Aksjonærer

Største aksjonær: ABDUL-SATAR ALI (33,3 %)

  1. ABDUL-SATAR ALIperson33,3 %
  2. NASIR MALIK IQBALperson33,3 %
  3. SULMAN MAROOF HUSSAINperson33,3 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i ADVOKATFIRMAET ACTIO AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • AnsatteAntall ansatte registrert: 5
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • StiftelseADVOKATFIRMAET ACTIO AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20257,0 mill. kr-0,3 mill. kr-0,3 mill. kr-0,3 mill. kr
20246,4 mill. kr0,6 mill. kr0,6 mill. kr0,4 mill. kr
20237,2 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20251,8 mill. kr0,1 mill. kr1,7 mill. kr–
20241,8 mill. kr0,4 mill. kr1,4 mill. kr–
20231,7 mill. kr0,0 mill. kr1,7 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin-4,5 %Svak2024: 8,6 %
Resultatgrad-4,7 %Svak2024: 6,8 %
Egenkapitalandel6,5 %Svak2024: 24,3 %
Gjeldsgrad14,3Svak2024: 3,1
Likviditetsgrad1,07Tilfredsstillende2024: 1,32
Arbeidskapital115 803 krPositiv2024: 446 377 kr

Indikativ selskapsverdi

11,3 mill. kr

Basert på omsetningsmultippel: 1,6 × omsetning 2025 (7,0 mill. kr).

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets omsetning fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 0,1 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Nasir Malik Iqbal (f. 1988)Daglig leder
  • Nasir Malik Iqbal (f. 1988)Styrets leder

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Digital tilstedeværelse

Teknologi
WordPressApache

Nettsted, sosiale medier og teknologi er hentet av Orakel fra bedriftens eget nettsted. Lenker til sosiale medier er kopiert slik nettstedet oppgir dem og er ikke kontrollert mot nettverkene. E-postoppsett leses fra DNS. Wikipedia-artikkel er koblet på navn. LEI fra GLEIF.

Signaler

Finansiell helseindeks
90 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 20 % i Juridisk tjenesteyting
EgenkapitalutviklingStabil
Ansatte vs bransjeTopp 93 %
EierskapNorsk eid, største eier 33 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om ADVOKATFIRMAET ACTIO AS

Hva er organisasjonsnummeret til ADVOKATFIRMAET ACTIO AS?
Organisasjonsnummeret er 917906912. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2016.
Hvem er daglig leder i ADVOKATFIRMAET ACTIO AS?
Nasir Malik Iqbal er daglig leder, og Nasir Malik Iqbal er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte ADVOKATFIRMAET ACTIO AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 7,0 mill. kr, med et driftsresultat på -0,3 mill. kr og et årsresultat på -0,3 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier ADVOKATFIRMAET ACTIO AS?
Største aksjonær er ABDUL-SATAR ALI med 33,3 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
Hvor mange ansatte har ADVOKATFIRMAET ACTIO AS?
ADVOKATFIRMAET ACTIO AS har 5 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder ADVOKATFIRMAET ACTIO AS til?
Forretningsadressen er CJ Hambros plass 2D, 0164 OSLO.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.