orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap918017054

NORDVEGAN AS

OSLO · Drift av restauranter · Stiftet 2016

Selskapet driver restaurantvirksomhet i Oslo og tilbyr vegansk mat og drikke til bedrifter og privatpersoner. NORDVEGAN AS ble stiftet i 2016 og er et aksjeselskap med 16 ansatte. Selskapet eies til 100,0 % av V NORDIC AS. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 13,6 mill. kr, en økning på 5,0 % fra 2024, og et driftsresultat på 0,7 mill. kr.

Generert av Orakel AI
Omsetning13,6 mill. kr
Ansatte16
Stiftet2016
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
918017054
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
56.110Drift av restauranterSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
OSLO
Adresse
Kristian IV's gate 15, 0164, OSLO
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
veganskrestauranttilbykvalitetmatdrikkebedrifterprivate
Stiftet
2016

Aksjonærer

Største aksjonær: V NORDIC AS (100,0 %)

  1. V NORDIC ASselskap100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i NORDVEGAN AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Morselskap
V NORDIC AS (100,0 %)

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • AnsatteAntall ansatte endret fra 15 til 16
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • RegnskapRegnskap levert for 2022
    • StiftelseNORDVEGAN AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
202513,6 mill. kr0,7 mill. kr0,7 mill. kr0,3 mill. kr
202413,0 mill. kr1,2 mill. kr1,2 mill. kr0,9 mill. kr
202311,5 mill. kr1,2 mill. kr1,2 mill. kr0,9 mill. kr
20228,4 mill. kr0,3 mill. kr0,3 mill. kr0,2 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20254,3 mill. kr1,3 mill. kr3,0 mill. kr–
20244,7 mill. kr1,9 mill. kr2,7 mill. kr–
20233,4 mill. kr1,9 mill. kr1,4 mill. kr–
20222,2 mill. kr1,0 mill. kr1,1 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin5,1 %Positiv2024: 9,2 %
Resultatgrad2,4 %Tilfredsstillende2024: 6,9 %
Egenkapitalandel29,7 %Tilfredsstillende2024: 41,8 %
Gjeldsgrad2,4Tilfredsstillende2024: 1,4
Likviditetsgrad1,07Tilfredsstillende2024: 0,73
Arbeidskapital213 351 krPositiv2024: −733 866 kr

Indikativ selskapsverdi

7,4 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 10,6 × EBITDA 2025 (0,7 mill. kr). Spenn mellom metodene: 7,4 mill. kr til 17,7 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 1,3 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Vian Nga Nguyen (f. 1983)Daglig leder
  • Vian Nga Nguyen (f. 1983)Styrets leder

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Signaler

Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 14 % i Drift av restauranter
EgenkapitalutviklingStabil
Omsetningsvekst, 3 år17,3 % per år
Ansatte vs bransjeTopp 42 %
EierskapNorsk eid, største eier 100 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om NORDVEGAN AS

Hva er organisasjonsnummeret til NORDVEGAN AS?
Organisasjonsnummeret er 918017054. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2016.
Hvem er daglig leder i NORDVEGAN AS?
Vian Nga Nguyen er daglig leder, og Vian Nga Nguyen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte NORDVEGAN AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 13,6 mill. kr, med et driftsresultat på 0,7 mill. kr og et årsresultat på 0,3 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier NORDVEGAN AS?
Største aksjonær er V NORDIC AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor mange ansatte har NORDVEGAN AS?
NORDVEGAN AS har 16 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder NORDVEGAN AS til?
Forretningsadressen er Kristian IV's gate 15, 0164 OSLO.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.