orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap918056211

LADEJARLEN UTVIKLING AS

KRISTIANSUND N · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Stiftet 2016

Selskapet holder til i Kristiansund N og driver med utvikling og salg av byggeprosjekter. Ladejarlen Utvikling AS ble stiftet i 2016 og er et aksjeselskap med org.nr. 918056211. Største eier er Stokke Industri Eiendom AS med 33,3 %. Ifølge registeret består formålet i å kjøpe, utvikle og selge eiendommer og det som står i forbindelse med dette, samt delta i andre virksomheter.

Generert av Orakel AI
Omsetning–
Ansatte–
Stiftet2016
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
918056211
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
68.120Utvikling og salg av byggeprosjekterSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
KRISTIANSUND N
Adresse
c/o Prosjektpartner KSU AS, Kongens plass 5, 6509, KRISTIANSUND N
Postadresse
c/o AF Gruppen Norge AS, Postboks 6272 Etterstad, 0603, OSLO
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (ikke registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
kjøpeutvikleselgeeiendommerstårforbindelsesamtdeltakelseandrevirksomheter
Stiftet
2016

Aksjonærer

Største aksjonær: AF GRUPPEN NORGE AS (33,3 %)

  1. AF GRUPPEN NORGE ASselskap33,3 %
  2. PROSJEKTPARTNER KSU ASselskap33,3 %
  3. STOKKE INDUSTRI EIENDOM ASselskap33,3 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i LADEJARLEN UTVIKLING AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • RegnskapRegnskap levert for 2022
    • StiftelseLADEJARLEN UTVIKLING AS stiftet

Økonomi

2022 2023

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
2025–-5,2 mill. kr-5,2 mill. kr-5,3 mill. kr
2024–-1,6 mill. kr-1,3 mill. kr-1,4 mill. kr
202314,7 mill. kr-16,4 mill. kr-16,0 mill. kr-12,5 mill. kr
202275,5 mill. kr-5,5 mill. kr6,3 mill. kr-1,1 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202514,3 mill. kr8,9 mill. kr5,5 mill. kr–
202416,5 mill. kr14,1 mill. kr2,4 mill. kr–
202321,5 mill. kr15,5 mill. kr6,0 mill. kr–
2022102 mill. kr6,6 mill. kr95,1 mill. kr–

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Jan Storsveen (f. 1979)Daglig leder
  • Thomas Leander Øybø (f. 1960)Styrets leder
  • Cecilie Ohr (f. 1982)Styremedlem
  • Anders Veidahl (f. 1979)Styremedlem
  • Helge Ivar Gausnes (f. 1976)Varamedlem
  • Pål Thiis Heldal (f. 1987)Varamedlem
  • Alf Rune Skjelvik (f. 1969)Varamedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassKongens plass (0.1 km)
Nærmeste flyplassKristiansund Airport, Kvernberget (5 km)
Finansiell helseindeks
50 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 10 % i Utvikling og salg av byggeprosjekter
EgenkapitalutviklingFallende
EierskapNorsk eid, største eier 33 %
RevisorBig 4

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om LADEJARLEN UTVIKLING AS

Hva er organisasjonsnummeret til LADEJARLEN UTVIKLING AS?
Organisasjonsnummeret er 918056211. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2016.
Hvem er daglig leder i LADEJARLEN UTVIKLING AS?
Jan Storsveen er daglig leder, og Thomas Leander Øybø er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvem eier LADEJARLEN UTVIKLING AS?
Største aksjonær er AF GRUPPEN NORGE AS med 33,3 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
Hvor holder LADEJARLEN UTVIKLING AS til?
Forretningsadressen er c/o Prosjektpartner KSU AS, Kongens plass 5, 6509 KRISTIANSUND N i KRISTIANSUND kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.