FILMKONSULENTENE AS
OSLO · Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer · Stiftet 2017
Om selskapet
- Org.nummer
- 920198635
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 59.110Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- OSLO
- Adresse
- Dronningens gate 16, 0152, OSLO
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Søkeord
- konsulentvirksomhetinnenforfilmselskapetdrivefilmproduksjon
- Stiftet
- 2017
Aksjonærer
Største aksjonær: MUNKEVIK FORVALTNING AS (100,0 %)
- MUNKEVIK FORVALTNING ASselskap100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i FILMKONSULENTENE AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Konsern
- Morselskap
- MUNKEVIK FORVALTNING AS (100,0 %)
Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.
Hendelser
- AnsatteAntall ansatte endret fra 6 til 7
- RegnskapRegnskap levert for 2023
- RegnskapRegnskap levert for 2025
- RolleNy rolle: Bjørnar Per Olsen (MEDL)
- StiftelseFILMKONSULENTENE AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,8 mill. kr | -1,1 mill. kr | -1,0 mill. kr | -1,0 mill. kr |
| 2024 | 7,6 mill. kr | 0,9 mill. kr | 1,0 mill. kr | 0,8 mill. kr |
| 2023 | 6,9 mill. kr | 0,8 mill. kr | 0,9 mill. kr | 0,9 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,1 mill. kr | 1,0 mill. kr | 2,1 mill. kr | – |
| 2024 | 3,5 mill. kr | 2,0 mill. kr | 1,6 mill. kr | – |
| 2023 | 4,4 mill. kr | 1,8 mill. kr | 2,6 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Lignende selskaper
- MONSTER AS268 mill. kr
- MOTION BLUR FILMS 4 AS267 mill. kr
- STRIX TELEVISJON AS232 mill. kr
- NORDISK BANIJAY AS194 mill. kr
- SEEFOOD TV AS190 mill. kr
- MAIPO FILM AS190 mill. kr
Ledelse og styre
- Hans Ove Peter Munkevik (f. 1965)Daglig leder
- Hans Ove Peter Munkevik (f. 1965)Styrets leder
- Helge Sverre Olaussen (f. 1967)Styremedlem
- Bjørnar Per Olsen (f. 1952)Styremedlem
Revisor og regnskapsfører
- DIREKTE REGNSKAP ASRegnskapsfører
- INTER REVISOR ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Digital tilstedeværelse
- Nettsted
- filmkonsulentene.no
- Teknologi
- Google AnalyticsGoogle WorkspaceSquarespaceHubSpotGoDaddy
- E-post
- Google Workspace · SPF, DMARC (quarantine)
Nettsted, sosiale medier og teknologi er hentet av Orakel fra bedriftens eget nettsted. Lenker til sosiale medier er kopiert slik nettstedet oppgir dem og er ikke kontrollert mot nettverkene. E-postoppsett leses fra DNS. Wikipedia-artikkel er koblet på navn. LEI fra GLEIF.
Bedrifter på samme adresse
- SNOWCASTLE GAMES ASUtgivelse av programvare for dataspill
- LEMONGRASS SH ASDrift av restauranter
- SKUESPILLERFORBUNDETAktiviteter i yrkessammenslutninger
- TONS OF ROCK FESTIVAL ASAndre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet
- NORSK FILMFORBUNDAktiviteter i yrkessammenslutninger
- SLG ASProduksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak
- KORTFILMFESTIVALEN STIAndre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet
- SCANLOG ASGodstransport på vei
Registrert forretningsadresse: Dronningens gate 16, 0152, OSLO. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om FILMKONSULENTENE AS
- Hva er organisasjonsnummeret til FILMKONSULENTENE AS?
- Organisasjonsnummeret er 920198635. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2017.
- Hvem er daglig leder i FILMKONSULENTENE AS?
- Hans Ove Peter Munkevik er daglig leder, og Hans Ove Peter Munkevik er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte FILMKONSULENTENE AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 4,8 mill. kr, med et driftsresultat på -1,1 mill. kr og et årsresultat på -1,0 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier FILMKONSULENTENE AS?
- Største aksjonær er MUNKEVIK FORVALTNING AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor mange ansatte har FILMKONSULENTENE AS?
- FILMKONSULENTENE AS har 7 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
- Hvor holder FILMKONSULENTENE AS til?
- Forretningsadressen er Dronningens gate 16, 0152 OSLO.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.