orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap920828361

HOVDEJORD AS

HJARTDAL · Grunnarbeid · Stiftet 2018

Selskapet driver med maskin- og entreprenørvirksomhet samt utleie av arbeidskraft og driftsmidler i Hjartdal. HOVDEJORD AS er et aksjeselskap i bransjen grunnarbeid, stiftet i 2018, med 10 ansatte. Omsetningen var 16,2 mill. kr i 2025 mot 13,3 mill. kr i 2024, en endring på 21,8 %, og driftsresultatet for 2025 var 0,8 mill. kr. Egenkapitalandelen er 31,6 %, og største eier er Helge Hovdejord med 50,0 %.

Generert av Orakel AI
Omsetning16,2 mill. kr
Ansatte10
Stiftet2018
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
920828361
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
43.120GrunnarbeidSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
HJARTDAL
Adresse
Rogrendvegen 298, 3690, HJARTDAL
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
maskinentreprenørvirksomhetsamtutleiearbeidskraftdriftsmiddeløvrigaktivitettilknytningselskapet
Stiftet
2018

Aksjonærer

Største aksjonær: HELGE HOVDEJORD (50,0 %)

  1. HELGE HOVDEJORDperson50,0 %
  2. VEGAR DAHL HOVDEJORDperson50,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i HOVDEJORD AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • AnsatteAntall ansatte endret fra 8 til 10
    • StiftelseHOVDEJORD AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
202516,2 mill. kr0,8 mill. kr0,6 mill. kr0,5 mill. kr
202413,3 mill. kr0,7 mill. kr0,6 mill. kr0,5 mill. kr
202310,5 mill. kr1,1 mill. kr1,1 mill. kr0,8 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202513,7 mill. kr4,3 mill. kr9,4 mill. kr–
20248,4 mill. kr3,8 mill. kr4,5 mill. kr–
20236,6 mill. kr3,3 mill. kr3,3 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin5,0 %Tilfredsstillende2024: 5,3 %
Resultatgrad3,0 %Tilfredsstillende2024: 3,7 %
Egenkapitalandel31,6 %Positiv2024: 46,0 %
Gjeldsgrad2,2Tilfredsstillende2024: 1,2
Likviditetsgrad2,07Positiv2024: 1,82
Arbeidskapital3,0 mill. krPositiv2024: 2,0 mill. kr

Indikativ selskapsverdi

5,9 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,4 × EBITDA 2025 (0,8 mill. kr). Spenn mellom metodene: 5,9 mill. kr til 8,1 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 4,3 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 190 949 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Vegar Dahl Hovdejord (f. 1996)Daglig leder
  • Helge Hovdejord (f. 1968)Styrets leder
  • Vegar Dahl Hovdejord (f. 1996)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Digital tilstedeværelse

Nettsted
hovdejord.no
Sosiale medier
Instagram
E-post
Annen leverandør · SPF, DMARC (quarantine)

Nettsted, sosiale medier og teknologi er hentet av Orakel fra bedriftens eget nettsted. Lenker til sosiale medier er kopiert slik nettstedet oppgir dem og er ikke kontrollert mot nettverkene. E-postoppsett leses fra DNS. Wikipedia-artikkel er koblet på navn. LEI fra GLEIF.

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Rogrendvegen 298, 3690, HJARTDAL. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassHøgetveit (2.0 km)
Nærmeste flyplassNotodden Airport (35 km)
Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 16 % i Grunnarbeid
EgenkapitalutviklingØkende
Ansatte vs bransjeTopp 53 %
EierskapNorsk eid, største eier 50 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om HOVDEJORD AS

Hva er organisasjonsnummeret til HOVDEJORD AS?
Organisasjonsnummeret er 920828361. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2018.
Hvem er daglig leder i HOVDEJORD AS?
Vegar Dahl Hovdejord er daglig leder, og Helge Hovdejord er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte HOVDEJORD AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 16,2 mill. kr, med et driftsresultat på 0,8 mill. kr og et årsresultat på 0,5 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier HOVDEJORD AS?
Største aksjonær er HELGE HOVDEJORD med 50,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 2 registrerte aksjonærer.
Hvor mange ansatte har HOVDEJORD AS?
HOVDEJORD AS har 10 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder HOVDEJORD AS til?
Forretningsadressen er Rogrendvegen 298, 3690 HJARTDAL.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.