orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap922577021

TIMBERBYGG AS

RANHEIM · Oppføring av bygninger · Stiftet 2019

AksjeselskapetTimberbygg AS ble stiftet i 2019 og holder til på Ranheim. Selskapet arbeider med vedlikehold, renovering og oppføring av bygg og har 44 ansatte. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 106 mill. kr, som representerer en økning på 9,6 % fra året før, med et driftsresultat på 3,6 mill. kr og en egenkapitalandel på 36,2 %. Selskapet eies helt av Timberbygg Holding AS.

Generert av Orakel AI
Omsetning106 mill. kr
Ansatte43
Stiftet2019
Underenheter2

Om selskapet

Org.nummer
922577021
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
41.000Oppføring av bygningerSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
RANHEIM
Adresse
Vikelvfaret 12, 7054, RANHEIM
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
vedlikeholdrenoveringoppføringbygg
Stiftet
2019

Aksjonærer

Største aksjonær: TIMBERBYGG HOLDING AS (100,0 %)

  1. TIMBERBYGG HOLDING ASselskap100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i TIMBERBYGG AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Morselskap
TIMBERBYGG HOLDING AS (100,0 %)

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • RolleNy rolle: Siril Betten (MEDL)
    • RolleFratrådt: Bernt Olav Ludvigsen (MEDL)
    • RolleFratrådt: Jørgen Bergli (MEDL)
    • AnsatteAntall ansatte endret fra 45 til 44
    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • AnsatteAntall ansatte endret fra 42 til 45
    • StiftelseTIMBERBYGG AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
2025106 mill. kr3,6 mill. kr4,2 mill. kr3,3 mill. kr
202496,8 mill. kr5,0 mill. kr5,4 mill. kr4,2 mill. kr
202364,4 mill. kr3,1 mill. kr3,4 mill. kr2,6 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202523,4 mill. kr8,5 mill. kr14,9 mill. kr–
202426,8 mill. kr8,0 mill. kr18,8 mill. kr–
202322,4 mill. kr3,8 mill. kr18,5 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin3,4 %Tilfredsstillende2024: 5,2 %
Resultatgrad3,1 %Tilfredsstillende2024: 4,4 %
Egenkapitalandel36,2 %Positiv2024: 30,0 %
Gjeldsgrad1,8Positiv2024: 2,3
Likviditetsgrad1,64Positiv2024: 1,35
Arbeidskapital8,1 mill. krPositiv2024: 6,1 mill. kr

Indikativ selskapsverdi

26,8 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,4 × EBITDA 2025 (3,6 mill. kr). Spenn mellom metodene: 26,8 mill. kr til 53,0 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 8,5 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 7 perioder 2026, til sammen 57 869 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Anders Græsli Øiaas (f. 1982)Daglig leder
  • Anders Græsli Øiaas (f. 1982)Styrets leder
  • Martin Aursand (f. 1982)Styremedlem
  • Siril Betten (f. 1978)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Sentral godkjenning (DiBK)

Bedriften har sentral godkjenning til 24. november 2028.

  • Ansvarlig søker, (for alle typer tiltak) (tiltaksklasse 1)
  • Prosjekterende, Konstruksjonssikkerhet (tiltaksklasse 1)
  • Utførende, Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner (tiltaksklasse 2)
  • Prosjekterende, Arkitektur (tiltaksklasse 1)
  • Prosjekterende, Bygningsfysikk (tiltaksklasse 1)
  • Utførende, Taktekkingsarbeid (tiltaksklasse 1)
  • Utførende, Riving og miljøsanering (tiltaksklasse 1)
  • Utførende, Plasstøpte betongkonstruksjoner (tiltaksklasse 2)
  • Utførende, Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner (tiltaksklasse 1)

Se godkjenningsbevis hos DiBK

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet, registeret over foretak med sentral godkjenning for ansvarsrett.

Underenheter (2)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Vikelvfaret 12, 7054, RANHEIM. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassVikelvveien (0.1 km)
Nærmeste flyplassTrondheim Airport, Værnes (19 km)
Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 2 % i Oppføring av bygninger
EgenkapitalutviklingØkende
Ansatte vs bransjeTopp 8 %
EierskapNorsk eid, største eier 100 %
RevisorMellomstort revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om TIMBERBYGG AS

Hva er organisasjonsnummeret til TIMBERBYGG AS?
Organisasjonsnummeret er 922577021. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2019.
Hvem er daglig leder i TIMBERBYGG AS?
Anders Græsli Øiaas er daglig leder, og Anders Græsli Øiaas er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte TIMBERBYGG AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 106 mill. kr, med et driftsresultat på 3,6 mill. kr og et årsresultat på 3,3 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier TIMBERBYGG AS?
Største aksjonær er TIMBERBYGG HOLDING AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor mange ansatte har TIMBERBYGG AS?
TIMBERBYGG AS har 43 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 2 underenheter.
Hvor holder TIMBERBYGG AS til?
Forretningsadressen er Vikelvfaret 12, 7054 RANHEIM i TRONDHEIM kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.