HOUSE OF BUSINESS HOLDING AS
OSLO · Byggeteknisk konsulentvirksomhet · Stiftet 2019
Selskapet er et aksjeselskap registrert i Oslo med organisasjonsnummer 923446397. Det driver byggeteknisk konsulentvirksomhet og investerer i aksjer og fast eiendom. Virksomheten omfatter således både tjenesteyting innen byggebransjen og kapitalforvaltning.
Om selskapet
- Org.nummer
- 923446397
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 71.121Byggeteknisk konsulentvirksomhetSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- OSLO
- Adresse
- Henrik Ibsens gate 90, 0255, OSLO
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (ikke registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (ikke registrert)
- Søkeord
- investeringeraksjerfasteiendom
- Stiftet
- 2019
Aksjonærer
Største aksjonær: HGA HOLDING AS (51,0 %)
- HGA HOLDING ASselskap51,0 %
- JACOB INVEST ASselskap24,5 %
- TORAN INVEST ASselskap24,5 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i HOUSE OF BUSINESS HOLDING AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Konsern
- Morselskap
- HGA HOLDING AS (51,0 %)
Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.
Hendelser
- RegnskapRegnskap levert for 2023
- RegnskapRegnskap levert for 2025
- StiftelseHOUSE OF BUSINESS HOLDING AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0,0 mill. kr | -0,0 mill. kr | -3,7 mill. kr | -3,7 mill. kr |
| 2024 | – | -0,0 mill. kr | 1,8 mill. kr | 1,8 mill. kr |
| 2023 | – | -0,0 mill. kr | 0,4 mill. kr | 0,4 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0,2 mill. kr | 0,2 mill. kr | – | – |
| 2024 | 5,7 mill. kr | 3,9 mill. kr | 1,8 mill. kr | – |
| 2023 | 4,4 mill. kr | 3,9 mill. kr | 0,5 mill. kr | – |
Lignende selskaper
- NORCONSULT ASA9185 mill. kr
- NORCONSULT NORGE AS6373 mill. kr
- MULTICONSULT NORGE AS5165 mill. kr
- SWECO NORGE AS3678 mill. kr
- COWI AS2425 mill. kr
- RAMBØLL NORGE AS2247 mill. kr
Ledelse og styre
- Gjermund Aadland (f. 1968)Daglig leder
- Gjermund Aadland (f. 1968)Styrets leder
- John Bergheim (f. 1940)Styremedlem
- Erlend Aadland (f. 1966)Styremedlem
- Andreas Gustav Borch-Nielsen (f. 1971)Styremedlem
Revisor og regnskapsfører
- Norsk Regnskap og Inkasso ASRegnskapsfører
- UNIC REVISJON ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Bedrifter på samme adresse
- DOBBEL D ASDrift av restauranter
- HOVEDORGANISASJONEN VIRKEAktiviteter i næringslivs- og arbeidsgiverorganisasjoner
- SUMO SOLLI PLASS ASDrift av restauranter
- BUILDING BLOCK NORGE ASOppføring av bygninger
- EDUCATIUS NORWAY ASReisearrangørvirksomhet ellers
- PITCH EVENT ASAll annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted
- Y4 NORDIC APS NUFAnnen teknisk konsulentvirksomhet
- GALLERI D40 ASDetaljhandel med kulturvarer ikke nevnt annet sted
Registrert forretningsadresse: Henrik Ibsens gate 90, 0255, OSLO. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om HOUSE OF BUSINESS HOLDING AS
- Hva er organisasjonsnummeret til HOUSE OF BUSINESS HOLDING AS?
- Organisasjonsnummeret er 923446397. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2019.
- Hvem er daglig leder i HOUSE OF BUSINESS HOLDING AS?
- Gjermund Aadland er daglig leder, og Gjermund Aadland er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte HOUSE OF BUSINESS HOLDING AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 0,0 mill. kr, med et driftsresultat på -0,0 mill. kr og et årsresultat på -3,7 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier HOUSE OF BUSINESS HOLDING AS?
- Største aksjonær er HGA HOLDING AS med 51,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
- Hvor holder HOUSE OF BUSINESS HOLDING AS til?
- Forretningsadressen er Henrik Ibsens gate 90, 0255 OSLO.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.