orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap923479589

TRE-MESTERE AS

GRIMSTAD · Oppføring av bygninger · Stiftet 2019

Selskapet driver tømrervirksomhet i Grimstad, med nybygg, restaurering, elementproduksjon og eiendomsutvikling. TRE-MESTERE AS ble stiftet i 2019, har 12 ansatte og er et aksjeselskap som eies 100,0 % av TRE MESTERE HOLDING AS. Omsetningen var 14,7 mill. kr i 2025 mot 12,9 mill. kr i 2024, en økning på 14,2 %. Driftsresultatet var 1,3 mill. kr i 2025, og egenkapitalandelen var 60,7 %.

Generert av Orakel AI
Omsetning14,7 mill. kr
Ansatte12
Stiftet2019
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
923479589
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
41.000Oppføring av bygningerSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
GRIMSTAD
Adresse
Reddalsveien 254, 4886, GRIMSTAD
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
tømrervirksomhetnybyggrestaureringelementproduksjoneiendomsutviklingdeltakelseandreselskaperaltnaturlig
Stiftet
2019

Aksjonærer

Største aksjonær: TRE MESTERE HOLDING AS (100,0 %)

  1. TRE MESTERE HOLDING ASselskap100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i TRE-MESTERE AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Morselskap
TRE MESTERE HOLDING AS (100,0 %)

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RolleNy rolle: ECIT FORRETNINGSPARTNER AS (REGN)
    • RolleFratrådt: SPAREBANK 1 SØR-NORGE, FORRETNINGSPARTNER AS (REGN)
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • StiftelseTRE-MESTERE AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
202514,7 mill. kr1,3 mill. kr1,3 mill. kr1,0 mill. kr
202412,9 mill. kr1,0 mill. kr1,0 mill. kr0,8 mill. kr
202312,1 mill. kr1,5 mill. kr0,4 mill. kr0,1 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20254,4 mill. kr2,7 mill. kr1,7 mill. kr–
20244,5 mill. kr1,9 mill. kr2,7 mill. kr–
20237,1 mill. kr1,5 mill. kr5,6 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin8,7 %Positiv2024: 7,7 %
Resultatgrad6,8 %Positiv2024: 6,0 %
Egenkapitalandel60,7 %Positiv2024: 40,8 %
Gjeldsgrad0,6Positiv2024: 1,4
Likviditetsgrad1,55Positiv2024: 1,23
Arbeidskapital950 548 krPositiv2024: 625 289 kr

Indikativ selskapsverdi

9,4 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,4 × EBITDA 2025 (1,3 mill. kr). Spenn mellom metodene: 7,4 mill. kr til 9,4 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 2,7 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Knut Hortemo (f. 1986)Daglig leder
  • Knut Hortemo (f. 1986)Styrets leder
  • Cathrine Hortemo (f. 1989)Styremedlem
  • Kristine Frivoll Igland (f. 1987)Styremedlem
  • Bjørn Helge Igland (f. 1986)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Reddalsveien 254, 4886, GRIMSTAD. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassMyråsenkrysset (0.1 km)
Nærmeste flyplassKristiansand Airport (31 km)
Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 17 % i Oppføring av bygninger
EgenkapitalutviklingØkende
Ansatte vs bransjeTopp 42 %
EierskapNorsk eid, største eier 100 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om TRE-MESTERE AS

Hva er organisasjonsnummeret til TRE-MESTERE AS?
Organisasjonsnummeret er 923479589. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2019.
Hvem er daglig leder i TRE-MESTERE AS?
Knut Hortemo er daglig leder, og Knut Hortemo er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte TRE-MESTERE AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 14,7 mill. kr, med et driftsresultat på 1,3 mill. kr og et årsresultat på 1,0 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier TRE-MESTERE AS?
Største aksjonær er TRE MESTERE HOLDING AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor mange ansatte har TRE-MESTERE AS?
TRE-MESTERE AS har 12 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder TRE-MESTERE AS til?
Forretningsadressen er Reddalsveien 254, 4886 GRIMSTAD.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.