orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap924725834

FARSUND HOLDING AS

FØRDE · Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Stiftet 2020

Selskapet er registrert som aksjeselskap med organisasjonsnummer 924725834 og er basert i Førde. Ifølge sin egenbeskrivelse fokuserer virksomheten på investering i aksjer og andeler samt andre finansplasseringer, selv om det også er klassifisert under detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass.

Generert av Orakel AI
Omsetning–
Ansatte–
Stiftet2020
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
924725834
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
47.520Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glassSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
FØRDE
Adresse
Sanderplassen 7, 6813, FØRDE
Postadresse
Postboks 111, 6801, FØRDE
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (ikke registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
investeringaksjerandelersamtandrefinansplasseringer
Stiftet
2020

Aksjonærer

Største aksjonær: FGF HOLDING AS (33,3 %)

  1. FGF HOLDING ASselskap33,3 %
  2. ODDE HOLDING ASselskap33,3 %
  3. TOREN HOLDING ASselskap33,3 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i FARSUND HOLDING AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Datterselskaper (2)

FARSUND HOLDING AS er toppselskap i konsernet så langt registrene viser.

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • RolleNy rolle: HOPE REKNESKAPSKONTOR AS (REGN)
    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • StiftelseFARSUND HOLDING AS stiftet

Økonomi

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
2025–-0,2 mill. kr6,2 mill. kr6,0 mill. kr
2024–-0,2 mill. kr6,8 mill. kr6,6 mill. kr
2023–-0,3 mill. kr4,8 mill. kr4,6 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202566,9 mill. kr57,1 mill. kr9,8 mill. kr–
202461,2 mill. kr57,1 mill. kr4,1 mill. kr–
202356,4 mill. kr52,8 mill. kr3,6 mill. kr–

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 1 periode 2026, til sammen 863 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Frode Geir Farsund (f. 1958)Daglig leder
  • Johan Magerøy (f. 1957)Styrets leder
  • Leif Odde Farsund (f. 1959)Styremedlem
  • Frode Geir Farsund (f. 1958)Styremedlem
  • Tore Farsund (f. 1965)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Sanderplassen 7, 6813, FØRDE. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassBruland nedre (0.1 km)
Nærmeste flyplassFlorø Airport (49 km)
Finansiell helseindeks
60 / 100
EgenkapitalutviklingØkende
EierskapNorsk eid, største eier 33 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om FARSUND HOLDING AS

Hva er organisasjonsnummeret til FARSUND HOLDING AS?
Organisasjonsnummeret er 924725834. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2020.
Hvem er daglig leder i FARSUND HOLDING AS?
Frode Geir Farsund er daglig leder, og Johan Magerøy er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvem eier FARSUND HOLDING AS?
Største aksjonær er FGF HOLDING AS med 33,3 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
Hvor holder FARSUND HOLDING AS til?
Forretningsadressen er Sanderplassen 7, 6813 FØRDE i SUNNFJORD kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 22. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.