orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap927003848

MELHUS MASKINDRIFT AS

LINDESNES · Tjenester tilknyttet skogbruk · Stiftet 2021

Selskapet driver med tjenester tilknyttet skogbruk i Lindesnes og bruker egne maskiner og eget utstyr. MELHUS MASKINDRIFT AS ble stiftet i 2021, har 7 ansatte og er eid til 100,0 % av DANIEL MELHUS INVEST AS. Omsetningen var 20,3 mill. kr i 2025 mot 8,8 mill. kr i 2024, en endring på 130,6 %, og driftsresultatet for 2025 var 1,9 mill. kr. Egenkapitalandelen var 44,6 %.

Generert av Orakel AI
Omsetning20,3 mill. kr
Ansatte7
Stiftet2021
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
927003848
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
02.400Tjenester tilknyttet skogbrukSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
LINDESNES
Adresse
c/o Daniel Melhus, Audnedalsveien 1345, 4520, LINDESNES
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
skogsdrifteregnemaskineregetutstyr
Stiftet
2021

Aksjonærer

Største aksjonær: DANIEL MELHUS INVEST AS (100,0 %)

  1. DANIEL MELHUS INVEST ASselskap100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i MELHUS MASKINDRIFT AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Morselskap
DANIEL MELHUS INVEST AS (100,0 %)

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • StiftelseMELHUS MASKINDRIFT AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
202520,3 mill. kr1,9 mill. kr1,8 mill. kr1,4 mill. kr
20248,8 mill. kr1,6 mill. kr1,6 mill. kr1,2 mill. kr
20236,7 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20256,7 mill. kr3,0 mill. kr3,7 mill. kr–
20244,4 mill. kr1,6 mill. kr2,9 mill. kr–
20231,8 mill. kr0,3 mill. kr1,5 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin9,2 %Positiv2024: 18,4 %
Resultatgrad7,0 %Positiv2024: 14,2 %
Egenkapitalandel44,6 %Positiv2024: 35,3 %
Gjeldsgrad1,2Positiv2024: 1,8
Likviditetsgrad1,80Positiv2024: 1,43
Arbeidskapital2,7 mill. krPositiv2024: 1,2 mill. kr

Indikativ selskapsverdi

15,2 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 8,2 × EBITDA 2025 (1,9 mill. kr). Spenn mellom metodene: 14,2 mill. kr til 15,2 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 3,0 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Daniel Larsen Melhus (f. 1998)Daglig leder
  • Daniel Larsen Melhus (f. 1998)Styrets leder

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: c/o Daniel Melhus, Audnedalsveien 1345, 4520, LINDESNES. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassHægbostad syd (0.1 km)
Nærmeste flyplassKristiansand Airport (43 km)
Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 5 % i Tjenester tilknyttet skogbruk
EgenkapitalutviklingØkende
Ansatte vs bransjeTopp 62 %
EierskapNorsk eid, største eier 100 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om MELHUS MASKINDRIFT AS

Hva er organisasjonsnummeret til MELHUS MASKINDRIFT AS?
Organisasjonsnummeret er 927003848. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2021.
Hvem er daglig leder i MELHUS MASKINDRIFT AS?
Daniel Larsen Melhus er daglig leder, og Daniel Larsen Melhus er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte MELHUS MASKINDRIFT AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 20,3 mill. kr, med et driftsresultat på 1,9 mill. kr og et årsresultat på 1,4 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier MELHUS MASKINDRIFT AS?
Største aksjonær er DANIEL MELHUS INVEST AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor mange ansatte har MELHUS MASKINDRIFT AS?
MELHUS MASKINDRIFT AS har 7 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder MELHUS MASKINDRIFT AS til?
Forretningsadressen er c/o Daniel Melhus, Audnedalsveien 1345, 4520 LINDESNES.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 23. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.