orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap927237121

TP ENTREPRENØR AS

GJØVIK · Oppføring av bygninger · Stiftet 2021

Selskapet er et aksjeselskap registrert i Gjøvik som tilbyr bygg- og anleggstjenester med fokus på oppføring av bygninger. Med en årlig omsetning på 7 millioner kroner leverer virksomheten tjenester og produkter som naturlig hører sammen med byggvirksomhet.

Generert av Orakel AI
Omsetning7,0 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2021
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
927237121
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
41.000Oppføring av bygningerSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
GJØVIK
Adresse
Skybergvegen 167, 2825, GJØVIK
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
bygganleggstjenesterandreprodukter/tjenesternaturlighørersammen
Stiftet
2021

Aksjonærer

Største aksjonær: TOMAS PEDERSEN (100,0 %)

  1. TOMAS PEDERSENperson100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i TP ENTREPRENØR AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • StiftelseTP ENTREPRENØR AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20257,0 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr
20242,6 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr
20234,9 mill. kr0,8 mill. kr0,8 mill. kr0,6 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20251,7 mill. kr1,0 mill. kr0,7 mill. kr–
20241,3 mill. kr0,8 mill. kr0,5 mill. kr–
20232,2 mill. kr0,7 mill. kr1,4 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin3,5 %Tilfredsstillende2024: 5,4 %
Resultatgrad2,8 %Tilfredsstillende2024: 3,5 %
Egenkapitalandel58,4 %Positiv2024: 60,8 %
Gjeldsgrad0,7Positiv2024: 0,6
Likviditetsgrad2,46Positiv2024: 3,08
Arbeidskapital774 722 krPositiv2024: 603 233 kr

Indikativ selskapsverdi

1,8 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,4 × EBITDA 2025 (0,2 mill. kr). Spenn mellom metodene: 1,8 mill. kr til 3,5 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 1,0 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Tomas Pedersen (f. 1999)Daglig leder
  • Tomas Pedersen (f. 1999)Styrets leder

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Sentral godkjenning (DiBK)

Bedriften har sentral godkjenning til 6. mai 2029.

  • Utførende, Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner (tiltaksklasse 1)

Se godkjenningsbevis hos DiBK

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet, registeret over foretak med sentral godkjenning for ansvarsrett.

Underenheter (1)

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassNordenga (1.8 km)
Nærmeste flyplassOslo-Gardermoen International Airport (79 km)
Finansiell helseindeks
85 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 27 % i Oppføring av bygninger
EgenkapitalutviklingØkende
EierskapNorsk eid, største eier 100 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om TP ENTREPRENØR AS

Hva er organisasjonsnummeret til TP ENTREPRENØR AS?
Organisasjonsnummeret er 927237121. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2021.
Hvem er daglig leder i TP ENTREPRENØR AS?
Tomas Pedersen er daglig leder, og Tomas Pedersen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte TP ENTREPRENØR AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 7,0 mill. kr, med et driftsresultat på 0,2 mill. kr og et årsresultat på 0,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier TP ENTREPRENØR AS?
Største aksjonær er TOMAS PEDERSEN med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder TP ENTREPRENØR AS til?
Forretningsadressen er Skybergvegen 167, 2825 GJØVIK.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 23. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.