orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap929419197

BERGEN BYGG OG HAGE AS

HAUKELAND · Snekkerarbeid · Stiftet 2022

Selskapet tilbyr bygging og vedlikehold av uterom, hager og gårdsrom, samt mur-, flis-, sparkling- og malingsarbeid. De utfører også mindre tømrerarbeid knyttet til rehabilitering av leiligheter og eneboliger. Bergen Bygg og Hage AS er basert i Haukeland og hadde en omsetning på 4 millioner kroner med 6 ansatte.

Generert av Orakel AI
Omsetning3,5 mill. kr
Ansatte5
Stiftet2022
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
929419197
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
43.320SnekkerarbeidSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
HAUKELAND
Adresse
Unnelandsvegen 351, 5268, HAUKELAND
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
byggingvedlikeholduteromhagergårdsromutemiljømurflisarbeidsamt
Stiftet
2022

Aksjonærer

Største aksjonær: IONUT DINICA (100,0 %)

  1. IONUT DINICAperson100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i BERGEN BYGG OG HAGE AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • AnsatteAntall ansatte endret fra 6 til 5
    • StiftelseBERGEN BYGG OG HAGE AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20253,5 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr
20243,2 mill. kr-0,1 mill. kr-0,2 mill. kr-0,1 mill. kr
20231,7 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr0,1 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20250,8 mill. kr0,2 mill. kr0,6 mill. kr–
20240,4 mill. kr0,0 mill. kr0,4 mill. kr–
20230,6 mill. kr0,2 mill. kr0,4 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin5,1 %Positiv2024: -4,6 %
Resultatgrad4,8 %Tilfredsstillende2024: -4,6 %
Egenkapitalandel26,1 %Tilfredsstillende2024: 6,3 %
Gjeldsgrad2,8Tilfredsstillende2024: 14,8
Likviditetsgrad1,30Tilfredsstillende2024: 0,94
Arbeidskapital152 712 krPositiv2024: −24 724 kr

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Ionut Dinica (f. 1992)Daglig leder
  • Ionut Dinica (f. 1992)Styrets leder

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Unnelandsvegen 351, 5268, HAUKELAND. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassNeset (0.1 km)
Nærmeste flyplassBergen Airport, Flesland (17 km)
Finansiell helseindeks
90 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 29 % i Snekkerarbeid
EgenkapitalutviklingStabil
Ansatte vs bransjeTopp 86 %
EierskapNorsk eid, største eier 100 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om BERGEN BYGG OG HAGE AS

Hva er organisasjonsnummeret til BERGEN BYGG OG HAGE AS?
Organisasjonsnummeret er 929419197. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2022.
Hvem er daglig leder i BERGEN BYGG OG HAGE AS?
Ionut Dinica er daglig leder, og Ionut Dinica er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte BERGEN BYGG OG HAGE AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 3,5 mill. kr, med et driftsresultat på 0,2 mill. kr og et årsresultat på 0,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier BERGEN BYGG OG HAGE AS?
Største aksjonær er IONUT DINICA med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor mange ansatte har BERGEN BYGG OG HAGE AS?
BERGEN BYGG OG HAGE AS har 5 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder BERGEN BYGG OG HAGE AS til?
Forretningsadressen er Unnelandsvegen 351, 5268 HAUKELAND i BERGEN kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 23. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.