FJELLGEITA FORLAG AS
LINDÅS · Utgivelse av bøker · Stiftet 2022
Selskapet er et aksjeselskap registrert i Lindås og driver virksomhet innen utgivelse og publisering av bøker. Organisasjonsnummeret er 930070513, og selskapet har ingen registrert omsetning. Ifølge vedtektene skal selskapet også kunne investere i andre selskaper og delta i nærliggende virksomhet.
Om selskapet
- Org.nummer
- 930070513
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 58.110Utgivelse av bøkerSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- LINDÅS
- Adresse
- Lynghaugane 8, 5955, LINDÅS
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (ikke registrert)
- Søkeord
- selskapetselgevarertjenesterinnenpubliseringbøkerannetnaturligsammenfaller
- Stiftet
- 2022
Aksjonærer
Største aksjonær: LISE KRISTINE VIKEN (100,0 %)
- LISE KRISTINE VIKENperson100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i FJELLGEITA FORLAG AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- RegnskapRegnskap levert for 2024
- RegnskapRegnskap levert for 2023
- StiftelseFJELLGEITA FORLAG AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0,0 mill. kr | -0,0 mill. kr | -0,0 mill. kr | -0,0 mill. kr |
| 2024 | 0,1 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr |
| 2023 | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0,1 mill. kr | -0,0 mill. kr | 0,1 mill. kr | – |
| 2024 | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | – |
| 2023 | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Lignende selskaper
- CAPPELEN DAMM AS1196 mill. kr
- GYLDENDAL NORSK FORLAG AS872 mill. kr
- ASCHEHOUG AS581 mill. kr
- VIGMOSTAD & BJØRKE AS450 mill. kr
- STORYTEL AS439 mill. kr
- BONNIER NORSK FORLAG AS200 mill. kr
Ledelse og styre
- Lise Kristine Viken (f. 1972)Daglig leder
- Lise Kristine Viken (f. 1972)Styrets leder
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om FJELLGEITA FORLAG AS
- Hva er organisasjonsnummeret til FJELLGEITA FORLAG AS?
- Organisasjonsnummeret er 930070513. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2022.
- Hvem er daglig leder i FJELLGEITA FORLAG AS?
- Lise Kristine Viken er daglig leder, og Lise Kristine Viken er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte FJELLGEITA FORLAG AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 0,0 mill. kr, med et driftsresultat på -0,0 mill. kr og et årsresultat på -0,0 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier FJELLGEITA FORLAG AS?
- Største aksjonær er LISE KRISTINE VIKEN med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor holder FJELLGEITA FORLAG AS til?
- Forretningsadressen er Lynghaugane 8, 5955 LINDÅS i ALVER kommune.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 23. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.