NBM AS
LEIRFJORD · Tjenester tilknyttet landtransport ikke nevnt annet sted · Stiftet 2022
Selskapet er registrert som aksjeselskap med organisasjonsnummer 930664901 og er lokalisert i Leirfjord. Virksomheten er klassifisert innenfor tjenester tilknyttet landtransport. I henhold til tilgjengelige data hadde selskapet 0 mill. kr i omsetning.
Om selskapet
- Org.nummer
- 930664901
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 52.219Tjenester tilknyttet landtransport ikke nevnt annet stedSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- LEIRFJORD
- Adresse
- Meieriveien 9, 8890, LEIRFJORD
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Stiftet
- 2022
Aksjonærer
Største aksjonær: BJØRN HARALD NYLAND (50,0 %)
- BJØRN HARALD NYLANDperson50,0 %
- MATS ARE SVEDBERG-NYLANDperson50,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i NBM AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- RegnskapRegnskap levert for 2023
- StiftelseNBM AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0,3 mill. kr | 0,1 mill. kr | 0,1 mill. kr | 0,0 mill. kr |
| 2024 | 0,2 mill. kr | -0,0 mill. kr | -0,0 mill. kr | -0,0 mill. kr |
| 2023 | 0,2 mill. kr | 0,1 mill. kr | 0,1 mill. kr | 0,0 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0,2 mill. kr | 0,1 mill. kr | 0,1 mill. kr | – |
| 2024 | 0,1 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | – |
| 2023 | 0,1 mill. kr | 0,1 mill. kr | 0,0 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Lignende selskaper
- VIKING REDNINGSTJENESTE AS829 mill. kr
- REDGO NORWAY AS665 mill. kr
- SOS VEIHJELP AS511 mill. kr
- RISAVIKA PRODUCTION AS368 mill. kr
- FLYT AS190 mill. kr
- VIKING ASSISTANCE GROUP AS126 mill. kr
Offentlig støtte
Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 7 perioder 2026, til sammen 7 652 kr.
Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.
Ledelse og styre
- Bjørn Harald Nyland (f. 1957)Daglig leder
- Mats Are Svedberg-Nyland (f. 1981)Styrets leder
- Bjørn Harald Nyland (f. 1957)Styremedlem
Revisor og regnskapsfører
- GRAFF REGNSKAP OG RÅDGIVNING ASRegnskapsfører
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om NBM AS
- Hva er organisasjonsnummeret til NBM AS?
- Organisasjonsnummeret er 930664901. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2022.
- Hvem er daglig leder i NBM AS?
- Bjørn Harald Nyland er daglig leder, og Mats Are Svedberg-Nyland er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte NBM AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 0,3 mill. kr, med et driftsresultat på 0,1 mill. kr og et årsresultat på 0,0 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier NBM AS?
- Største aksjonær er BJØRN HARALD NYLAND med 50,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 2 registrerte aksjonærer.
- Hvor holder NBM AS til?
- Forretningsadressen er Meieriveien 9, 8890 LEIRFJORD.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 23. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.