orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap932125072

CINCH MEDICAL AS

BERGEN · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Stiftet 2023

Omsetning2,4 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2023
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
932125072
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
72.100Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikkSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
BERGEN
Adresse
Starefossveien 41, 5019, BERGEN
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
utviklingmedisinskteknologi
Stiftet
2023

Aksjonærer

Største aksjonær: VT KARDIO HOLDING AS (36,8 %)

  1. VT KARDIO HOLDING ASselskap36,8 %
  2. NUBBEN HOLDING ASselskap24,6 %
  3. JH KARDIO HOLDING ASselskap19,3 %
  4. THX CONSULTING ASselskap19,3 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i CINCH MEDICAL AS, summert over aksjeklasser. 2 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RolleNy rolle: INSIGNIS AS (REVI)
    • RegnskapRegnskap levert for 2023
    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • RolleNy rolle: IT REGNSKAP AS (REGN)
    • RolleFratrådt: Matthew Edward Colpoys Jr (MEDL)
    • StiftelseCINCH MEDICAL AS stiftet

Økonomi

2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20252,4 mill. kr-5,7 mill. kr-5,6 mill. kr-5,6 mill. kr
20241,6 mill. kr0,9 mill. kr0,8 mill. kr0,7 mill. kr
2023–-0,3 mill. kr-0,3 mill. kr-0,3 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202516,6 mill. kr14,6 mill. kr2,0 mill. kr–
20246,9 mill. kr1,4 mill. kr5,5 mill. kr–
20230,8 mill. kr0,7 mill. kr0,1 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin-238,4 %Svak2024: 54,8 %
Resultatgrad-236,6 %Svak2024: 44,3 %
Egenkapitalandel88,2 %Positiv2024: 20,4 %
Gjeldsgrad0,1Positiv2024: 3,9
Likviditetsgrad8,44Positiv2024: 3,71
Arbeidskapital14,6 mill. krPositiv2024: 2,1 mill. kr

Lignende selskaper

Offentlig støtte

5 tildelinger siden 2024, til sammen 8,0 mill. kr (Innovasjon Norge, INNOVASJON NORGE).

DatoGiverOrdningTypeBeløp
26. juni 2026Innovasjon NorgeRisikolån og garantier: Landsdekkende garantierGaranti3,8 mill. kr
27. juni 2024Innovasjon NorgeRisikolån og garantier: Landsdekkende garantierGaranti2,3 mill. kr
28. april 2024Innovasjon NorgeOppstartstilskudd: Landsdekkende etablerertilskuddTilskudd1,0 mill. kr
28. april 2024Innovasjon NorgeInnovasjonstilskudd: MentortjenestenTilskudd0,0 mill. kr
28. april 2024INNOVASJON NORGEFinansieringsordning for oppstartsbedrifterTilskudd1,0 mill. kr

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Vegard Tuseth (f. 1971)Daglig leder
  • Vegard Tuseth (f. 1971)Styrets leder
  • Kjetil Halvorsen Løland (f. 1986)Styremedlem
  • Mohamed Azeem Latib (f. 1972)Styremedlem
  • Rune Haaverstad (f. 1954)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

  • SPINLOOP ASForskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk

Registrert forretningsadresse: Starefossveien 41, 5019, BERGEN. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassBellevue (0.2 km)
Nærmeste flyplassBergen Airport, Flesland (13 km)
Finansiell helseindeks
85 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 29 % i Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk
EgenkapitalutviklingØkende
EierskapNorsk eid, største eier 37 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om CINCH MEDICAL AS

Hva er organisasjonsnummeret til CINCH MEDICAL AS?
Organisasjonsnummeret er 932125072. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2023.
Hvem er daglig leder i CINCH MEDICAL AS?
Vegard Tuseth er daglig leder, og Vegard Tuseth er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte CINCH MEDICAL AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 2,4 mill. kr, med et driftsresultat på -5,7 mill. kr og et årsresultat på -5,6 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier CINCH MEDICAL AS?
Største aksjonær er VT KARDIO HOLDING AS med 36,8 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 4 registrerte aksjonærer.
Hvor holder CINCH MEDICAL AS til?
Forretningsadressen er Starefossveien 41, 5019 BERGEN.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 23. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.