LOM DESTILLERI AS
LOM · Destillering, rektifisering og blanding av sprit · Stiftet 2024
Selskapet med organisasjonsnummer 933395103 er et aksjeselskap lokalisert i Lom som driver med destillering, rektifisering og blanding av sprit. Virksomheten omfatter dealkoholisering av produkter, produksjon av mineralvann og leskedrikk, samt utnyttelse av alkohol til vin og brennevin. Selskapet hadde null millioner kroner i omsetning ved siste registrering.
Om selskapet
- Org.nummer
- 933395103
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 11.010Destillering, rektifisering og blanding av spritSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- LOM
- Adresse
- Liavegen 367, 2686, LOM
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (ikke registrert)
- Søkeord
- dealkoholiseringproduktproduksjonmineralvann/leskedrikkutnyttelsealkoholvinbrennevin
- Stiftet
- 2024
Aksjonærer
Største aksjonær: JOHN ARE GRJOTHEIM (61,0 %)
- JOHN ARE GRJOTHEIMperson61,0 %
- JO JORDETperson29,0 %
- OLAV GRJOTHEIMperson10,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i LOM DESTILLERI AS, summert over aksjeklasser. 1 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- RolleNy rolle: JOTUNHEIMEN REGNSKAP AS (REGN)
- RolleFratrådt: NIVENTUS CONSULT AS (REGN)
- StiftelseLOM DESTILLERI AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0,1 mill. kr | -0,0 mill. kr | -0,0 mill. kr | -0,0 mill. kr |
| 2024 | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0,2 mill. kr | -0,0 mill. kr | 0,2 mill. kr | – |
| 2024 | 0,1 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Lignende selskaper
- ARCUS NORWAY AS523 mill. kr
- ARCUS-GRUPPEN AS226 mill. kr
- K G PUNTERVOLD AS86,0 mill. kr
- AURORA SPIRIT DISTILLERY AS24,0 mill. kr
- OSS CRAFT DISTILLERY AS23,8 mill. kr
- GARDSBRENNERIET AS15,7 mill. kr
Offentlig støtte
1 tildeling siden 2025, til sammen 0,2 mill. kr (Innovasjon Norge).
| Dato | Giver | Ordning | Type | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 9. juli 2025 | Innovasjon Norge | Oppstartstilskudd: Distriktsrettet etablerertilskudd | Tilskudd | 0,2 mill. kr |
Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.
Ledelse og styre
- John Are Grjotheim (f. 1984)Styrets leder
- Jo Jordet (f. 1990)Styremedlem
- Guro Storlien Grjotheim (f. 1991)Styremedlem
- Karoline Beathe Jordet (f. 1997)Styremedlem
- Olav Grjotheim (f. 1958)Styremedlem
Revisor og regnskapsfører
- JOTUNHEIMEN REGNSKAP ASRegnskapsfører
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Bedrifter på samme adresse
- OGRO HOLDING SADrift av barer
- LOM BRYGGERI ASProduksjon av øl
- HÅGRO ASUtleie av egen eller leid fast eiendom
Registrert forretningsadresse: Liavegen 367, 2686, LOM. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om LOM DESTILLERI AS
- Hva er organisasjonsnummeret til LOM DESTILLERI AS?
- Organisasjonsnummeret er 933395103. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2024.
- Hvor mye omsatte LOM DESTILLERI AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 0,1 mill. kr, med et driftsresultat på -0,0 mill. kr og et årsresultat på -0,0 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier LOM DESTILLERI AS?
- Største aksjonær er JOHN ARE GRJOTHEIM med 61,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
- Hvor holder LOM DESTILLERI AS til?
- Forretningsadressen er Liavegen 367, 2686 LOM.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 23. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.