SOGN BETONG AS
GAUPNE · Produksjon av ferdigblandet betong · Stiftet 2024
Selskapet produserer og selger ferdigblandet betong og holder til på Gaupne. Sogn Betong AS ble stiftet i 2024 og har ni ansatte. Omsetningen var 19,6 mill. kr i 2025 mot 19,2 mill. kr i 2024, en økning på 2,0 %, mens driftsresultatet for 2025 var negativt med 2,1 mill. kr. Egenkapitalandelen var 39,4 %, og største eier er Fredheim Maskin og Betong AS med 42,5 %.
Om selskapet
- Org.nummer
- 933406997
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 23.630Produksjon av ferdigblandet betongSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- GAUPNE
- Adresse
- Røneidsgrandane 31, 6868, GAUPNE
- Postadresse
- Mannhellervegen 556, 6854, KAUPANGER
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Søkeord
- produksjonsalferdigbetong
- Stiftet
- 2024
Aksjonærer
Største aksjonær: FREDHEIM MASKIN OG BETONG AS (42,5 %)
- FREDHEIM MASKIN OG BETONG ASselskap42,5 %
- BLANDERIET ASselskap32,5 %
- OPSETH INVEST ASselskap25,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i SOGN BETONG AS, summert over aksjeklasser. 1 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- AnsatteAntall ansatte endret fra 9 til 8
- RegnskapRegnskap levert for 2025
- StiftelseSOGN BETONG AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,6 mill. kr | -2,1 mill. kr | -2,8 mill. kr | -2,2 mill. kr |
| 2024 | 19,2 mill. kr | 1,3 mill. kr | 0,9 mill. kr | 0,7 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,9 mill. kr | 7,0 mill. kr | 10,9 mill. kr | – |
| 2024 | 20,6 mill. kr | 9,2 mill. kr | 11,4 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Indikativ selskapsverdi
23,5 mill. kr
Basert på omsetningsmultippel: 1,2 × omsetning 2025 (19,6 mill. kr).
Slik regner vi
- Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets omsetning fra siste årsregnskap (2025).
- Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
- Bokført egenkapital 2025: 7,0 mill. kr.
- Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.
Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.
Lignende selskaper
- UNICON AS1143 mill. kr
- BETONG ØST AS951 mill. kr
- HEIDELBERG MATERIALS BETONG NORGE AS936 mill. kr
- SANDNES & JÆRBETONG AS325 mill. kr
- RIBE BETONG AS295 mill. kr
- SKEDSMO BETONG AS234 mill. kr
Offentlig støtte
Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 127 680 kr.
Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.
Ledelse og styre
- Anders Fredheim (f. 1968)Daglig leder
- Lasse Opseth (f. 1956)Styrets leder
- Anders Fredheim (f. 1968)Styremedlem
- Erling Schønning Vigdal (f. 1974)Styremedlem
- Andrea Fardal Opseth (f. 1987)Styremedlem
- Alexander Fredheim (f. 2000)Styremedlem
Revisor og regnskapsfører
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Digital tilstedeværelse
- Nettsted
- sognbetong.no
- Teknologi
- WebflowCloudflare
Nettsted, sosiale medier og teknologi er hentet av Orakel fra bedriftens eget nettsted. Lenker til sosiale medier er kopiert slik nettstedet oppgir dem og er ikke kontrollert mot nettverkene. E-postoppsett leses fra DNS. Wikipedia-artikkel er koblet på navn. LEI fra GLEIF.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om SOGN BETONG AS
- Hva er organisasjonsnummeret til SOGN BETONG AS?
- Organisasjonsnummeret er 933406997. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2024.
- Hvem er daglig leder i SOGN BETONG AS?
- Anders Fredheim er daglig leder, og Lasse Opseth er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte SOGN BETONG AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 19,6 mill. kr, med et driftsresultat på -2,1 mill. kr og et årsresultat på -2,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier SOGN BETONG AS?
- Største aksjonær er FREDHEIM MASKIN OG BETONG AS med 42,5 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
- Hvor mange ansatte har SOGN BETONG AS?
- SOGN BETONG AS har 9 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
- Hvor holder SOGN BETONG AS til?
- Forretningsadressen er Røneidsgrandane 31, 6868 GAUPNE i LUSTER kommune.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 23. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.