orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap934424875

ORKLA BLIKK & VENTILASJON AS

ORKANGER · Takarbeid · Stiftet 2024

Selskapet tilbyr blikkenslagertjenester, primært rettet mot takarbeid. Det er registrert som aksjeselskap med hjemsted i Orkanger og hadde en omsetning på 6 millioner kroner. Virksomheten omfatter installasjon og vedlikehold av blikk- og ventilasjonsløsninger.

Generert av Orakel AI
Omsetning6,2 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2024
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
934424875
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
43.410TakarbeidSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
ORKANGER
Adresse
Laksørvegen 17, 7300, ORKANGER
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
blikkenslagertjenestertak
Stiftet
2024

Aksjonærer

Største aksjonær: PRIME INVEST AS (100,0 %)

  1. PRIME INVEST ASselskap100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i ORKLA BLIKK & VENTILASJON AS, summert over aksjeklasser. 1 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Morselskap
PRIME INVEST AS (100,0 %)

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • StiftelseORKLA BLIKK & VENTILASJON AS stiftet

Økonomi

2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20256,2 mill. kr-0,5 mill. kr-0,5 mill. kr-0,4 mill. kr
20240,0 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20254,6 mill. kr2,8 mill. kr1,8 mill. kr–
20240,0 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin-8,5 %Svak
Resultatgrad-6,1 %Svak
Egenkapitalandel61,2 %Positiv2024: 81,0 %
Gjeldsgrad0,6Positiv2024: 0,2
Likviditetsgrad1,84Positiv2024: 5,01
Arbeidskapital1,5 mill. krPositiv2024: 23 216 kr

Indikativ selskapsverdi

3,1 mill. kr

Basert på omsetningsmultippel: 0,5 × omsetning 2025 (6,2 mill. kr).

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets omsetning fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 2,8 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Arnt Håvard Mo (f. 1966)Daglig leder
  • Cato Vidar Olsen (f. 1951)Styrets leder
  • Arnt Håvard Mo (f. 1966)Styremedlem
  • Vidar Landrø (f. 1967)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Laksørvegen 17, 7300, ORKANGER. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassBårdshaugbrua (0.2 km)
Nærmeste flyplassØrland Airport (46 km)
Finansiell helseindeks
85 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 39 % i Takarbeid
EierskapNorsk eid, største eier 100 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om ORKLA BLIKK & VENTILASJON AS

Hva er organisasjonsnummeret til ORKLA BLIKK & VENTILASJON AS?
Organisasjonsnummeret er 934424875. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2024.
Hvem er daglig leder i ORKLA BLIKK & VENTILASJON AS?
Arnt Håvard Mo er daglig leder, og Cato Vidar Olsen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte ORKLA BLIKK & VENTILASJON AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 6,2 mill. kr, med et driftsresultat på -0,5 mill. kr og et årsresultat på -0,4 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier ORKLA BLIKK & VENTILASJON AS?
Største aksjonær er PRIME INVEST AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder ORKLA BLIKK & VENTILASJON AS til?
Forretningsadressen er Laksørvegen 17, 7300 ORKANGER i ORKLAND kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.