RØROSTAK AS
HALTDALEN · Takarbeid · Stiftet 2024
RØROSTAK AS er et aksjeselskap basert i Haltdalen som arbeider med takarbeid og relaterte tjenester. Selskapet tilbyr salg og montasje av tak- og fasademateriell, blikkenslagerleveranser samt klima- og miljøtekniske løsninger. Med en årlig omsetning på omkring 6 millioner kroner utfører de bygningsmessige og tekniske installasjoner av ulik art.
Om selskapet
- Org.nummer
- 934740327
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 43.410TakarbeidSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- HALTDALEN
- Adresse
- Rønningsvegen 139, 7383, HALTDALEN
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Søkeord
- salgmontasjetakfasademateriellblikkenslagerleveranserklimamiljøteknikkbygningsmessigetekniskeinstallasjoner
- Stiftet
- 2024
Aksjonærer
Største aksjonær: VAUNE INVEST AS (100,0 %)
- VAUNE INVEST ASselskap100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i RØROSTAK AS, summert over aksjeklasser. 1 år tilgjengelig i API-et.
Konsern
- Morselskap
- VAUNE INVEST AS (100,0 %)
Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.
Hendelser
- StiftelseRØROSTAK AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,6 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,7 mill. kr | 0,7 mill. kr |
| 2024 | 0,0 mill. kr | -0,0 mill. kr | -0,0 mill. kr | -0,0 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,6 mill. kr | 0,7 mill. kr | 4,9 mill. kr | – |
| 2024 | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Lignende selskaper
- PROTAN ENTREPRENØR AS377 mill. kr
- FLØYSAND TAK AS308 mill. kr
- A. HANSEN GRUPPEN AS251 mill. kr
- LIE BLIKK AS186 mill. kr
- BRØDRENE LIE AS181 mill. kr
- TH BLIKK AS176 mill. kr
Offentlig støtte
Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 55 623 kr.
Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.
Ledelse og styre
- Vidar Aune (f. 1973)Daglig leder
- Vidar Aune (f. 1973)Styrets leder
Revisor og regnskapsfører
- BJØRKAN REGNSKAP ASRegnskapsfører
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Bedrifter på samme adresse
- GURI KVERNMO AUNESauehold
- VAUNE INVEST ASTakarbeid
Registrert forretningsadresse: Rønningsvegen 139, 7383, HALTDALEN. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om RØROSTAK AS
- Hva er organisasjonsnummeret til RØROSTAK AS?
- Organisasjonsnummeret er 934740327. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2024.
- Hvem er daglig leder i RØROSTAK AS?
- Vidar Aune er daglig leder, og Vidar Aune er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte RØROSTAK AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 5,6 mill. kr, med et driftsresultat på 0,0 mill. kr og et årsresultat på 0,7 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier RØROSTAK AS?
- Største aksjonær er VAUNE INVEST AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor holder RØROSTAK AS til?
- Forretningsadressen er Rønningsvegen 139, 7383 HALTDALEN i HOLTÅLEN kommune.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 23. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.