ACR elektro AS
JAR · Elektrisk installasjonsarbeid · Stiftet 1986
Selskapet er et aksjeselskap stiftet i 1986 som utfører elektrisk installasjonsarbeid og er lokalisert i JAR. ACR elektro AS hadde i 2025 en omsetning på 23,4 mill. kr med et driftsresultat på 0,8 mill. kr, og sysselsetter 15 personer. Selskapet er eiet av Carlén Holding AS og har en egenkapitalandel på 49,2 %.
Om selskapet
- Org.nummer
- 939778241
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 43.210Elektrisk installasjonsarbeidSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- JAR
- Adresse
- Bjerkelundsveien 5, 1358, JAR
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Stiftet
- 1986
Aksjonærer
Største aksjonær: CARLÉN HOLDING AS (100,0 %)
- CARLÉN HOLDING ASselskap100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i ACR elektro AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Konsern
- Morselskap
- CARLÉN HOLDING AS (100,0 %)
Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.
Hendelser
- StiftelseACR elektro AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23,4 mill. kr | 0,8 mill. kr | 0,9 mill. kr | 0,7 mill. kr |
| 2024 | 23,7 mill. kr | 1,1 mill. kr | 1,2 mill. kr | 0,9 mill. kr |
| 2023 | 24,3 mill. kr | 0,3 mill. kr | 0,4 mill. kr | 0,3 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,4 mill. kr | 3,6 mill. kr | 3,8 mill. kr | – |
| 2024 | 8,5 mill. kr | 3,2 mill. kr | 5,3 mill. kr | – |
| 2023 | 8,7 mill. kr | 3,5 mill. kr | 5,1 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Indikativ selskapsverdi
6,1 mill. kr
Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,4 × EBITDA 2025 (0,8 mill. kr). Spenn mellom metodene: 6,1 mill. kr til 11,7 mill. kr.
Slik regner vi
- Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
- Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
- Bokført egenkapital 2025: 3,6 mill. kr.
- Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.
Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.
Lignende selskaper
- BRAVIDA NORGE AS5746 mill. kr
- CAVERION NORGE AS3809 mill. kr
- ONECO ELEKTRO AS1961 mill. kr
- ONECO NETWORKS AS1441 mill. kr
- TRAFTEC AS1120 mill. kr
- VELOX ELECTRO NORDICS AS1069 mill. kr
Ledelse og styre
- Bent Arvid Carlén (f. 1980)Daglig leder
- Bent Arvid Carlén (f. 1980)Styrets leder
Revisor og regnskapsfører
- K-TEAM ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Bedrifter på samme adresse
- KONTERA REGNSKAP ASRegnskapsføring og bokføring
- TØMRERMESTERFIRMAET LARS UNNLI ASOppføring av bygninger
- BBNORGE ASUspesifisert engroshandel
- BJERKELUNDSVEIEN 5 ASUtleie av egen eller leid fast eiendom
- CLINIC ENERGETIC INGVILD ROSENØRN KRAN LØVESTAMAndre helsetjenester ellers
- HOUSE OF SOLUTIONS ASBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
- MAGENTA INTERIØRARKITEKTER ASInteriørdesignvirksomhet
- PINGU ASUtleie av egen eller leid fast eiendom
Registrert forretningsadresse: Bjerkelundsveien 5, 1358, JAR. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om ACR elektro AS
- Hva er organisasjonsnummeret til ACR elektro AS?
- Organisasjonsnummeret er 939778241. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 1986.
- Hvem er daglig leder i ACR elektro AS?
- Bent Arvid Carlén er daglig leder, og Bent Arvid Carlén er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte ACR elektro AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 23,4 mill. kr, med et driftsresultat på 0,8 mill. kr og et årsresultat på 0,7 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier ACR elektro AS?
- Største aksjonær er CARLÉN HOLDING AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor mange ansatte har ACR elektro AS?
- ACR elektro AS har 15 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
- Hvor holder ACR elektro AS til?
- Forretningsadressen er Bjerkelundsveien 5, 1358 JAR i BÆRUM kommune.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.