MOORGATE LTD AS
OSLO · Andre egeninvesteringsselskaper · Stiftet 1984
Selskapet er registrert som aksjeselskap med organisasjonsnummer 950072091 og har sitt hovedkontor i Oslo. Med en årlig omsetning på 1 million kroner opererer det innenfor området andre egeninvesteringsselskaper.
Om selskapet
- Org.nummer
- 950072091
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 64.323Andre egeninvesteringsselskaperSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Øvrige finansielle foretak unntatt forsikring
- Kommune
- OSLO
- Adresse
- Christian Benneches vei 4D, 0286, OSLO
- Telefon
- 22 47 41 19
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (ikke registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (ikke registrert)
- Søkeord
- investeringhermedforbundetvirksomhetherunderdeltagelseandreselskaper
- Stiftet
- 1984
Aksjonærer
Største aksjonær: PETER CHESTER WARREN (100,0 %)
- PETER CHESTER WARRENperson100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i MOORGATE LTD AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- RolleNy rolle: REGNSKAPSHUSET AS (REGN)
- RegnskapRegnskap levert for 2025
- StiftelseMOORGATE LTD AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,2 mill. kr | 0,2 mill. kr | 10,3 mill. kr | 10,2 mill. kr |
| 2024 | 1,0 mill. kr | 0,6 mill. kr | 2,7 mill. kr | 2,7 mill. kr |
| 2023 | 1,2 mill. kr | 0,3 mill. kr | -2,9 mill. kr | -2,9 mill. kr |
| 2022 | 0,8 mill. kr | 0,1 mill. kr | 0,1 mill. kr | 0,1 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23,1 mill. kr | 20,0 mill. kr | 3,2 mill. kr | – |
| 2024 | 11,6 mill. kr | 9,7 mill. kr | 1,9 mill. kr | – |
| 2023 | 10,2 mill. kr | 7,2 mill. kr | 2,9 mill. kr | – |
| 2022 | 12,8 mill. kr | 10,2 mill. kr | 2,6 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Lignende selskaper
- OM HOLDING AS870 mill. kr
- ODD GLEDITSCH AS519 mill. kr
- MATTISBERGET AS498 mill. kr
- INTELLIGENT TRADING AS393 mill. kr
- PACTUM AS375 mill. kr
- PERESTROIKA AS269 mill. kr
Ledelse og styre
- Peter Chester Warren (f. 1955)Styrets leder
- Elisabeth Helene Sæther (f. 1959)Varamedlem
Revisor og regnskapsfører
- BAKER TILLY GRIMSRUD & CO. ANSRegnskapsfører
- REGNSKAPSHUSET ASRegnskapsfører
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om MOORGATE LTD AS
- Hva er organisasjonsnummeret til MOORGATE LTD AS?
- Organisasjonsnummeret er 950072091. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 1984.
- Hvor mye omsatte MOORGATE LTD AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 1,2 mill. kr, med et driftsresultat på 0,2 mill. kr og et årsresultat på 10,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier MOORGATE LTD AS?
- Største aksjonær er PETER CHESTER WARREN med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor holder MOORGATE LTD AS til?
- Forretningsadressen er Christian Benneches vei 4D, 0286 OSLO.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.