RØR OG KJØLESERVICE AS
HAMAR · Rørleggerarbeid · Stiftet 1989
Selskapet er et aksjeselskap basert i Hamar som utfører rørleggerarbeid. Med 8 ansatte og en årlig omsetning på 17 millioner kroner, betjener virksomheten marked for rør- og kjøletekniske løsninger.
Om selskapet
- Org.nummer
- 955009835
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 43.221RørleggerarbeidSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- HAMAR
- Adresse
- Tommelstad gard, Furnesvegen 131, 2318, HAMAR
- Telefon
- 62 57 75 00
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Søkeord
- salgmaterielltjenesterforbindelseinnstallasjonserviceoljefyrings-varmeanleggautomatikkreguleringsutstyr
- Stiftet
- 1989
Aksjonærer
Største aksjonær: DRAGO LUCIC (54,3 %)
- DRAGO LUCICperson54,3 %
- LARS VEGAR MOSTUE EVENSENperson35,7 %
- SINDRE STENHAUG ASselskap10,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i RØR OG KJØLESERVICE AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- RegnskapRegnskap levert for 2025
- StiftelseRØR OG KJØLESERVICE AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,3 mill. kr | 0,5 mill. kr | 0,4 mill. kr | 0,3 mill. kr |
| 2024 | 17,4 mill. kr | 1,3 mill. kr | 1,1 mill. kr | 0,8 mill. kr |
| 2023 | 13,2 mill. kr | 0,7 mill. kr | 0,6 mill. kr | 0,5 mill. kr |
| 2022 | 15,7 mill. kr | 1,7 mill. kr | 1,7 mill. kr | 1,3 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,6 mill. kr | 2,3 mill. kr | 4,3 mill. kr | – |
| 2024 | 9,1 mill. kr | 3,1 mill. kr | 6,0 mill. kr | – |
| 2023 | 5,7 mill. kr | 2,4 mill. kr | 3,4 mill. kr | – |
| 2022 | 8,6 mill. kr | 2,2 mill. kr | 6,5 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Indikativ selskapsverdi
3,7 mill. kr
Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,4 × EBITDA 2025 (0,5 mill. kr). Spenn mellom metodene: 3,7 mill. kr til 6,2 mill. kr.
Slik regner vi
- Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
- Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
- Bokført egenkapital 2025: 2,3 mill. kr.
- Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.
Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.
Lignende selskaper
- ASSEMBLIN AS1653 mill. kr
- VARME & BAD AS1563 mill. kr
- ELIQUO PMI AS1125 mill. kr
- SIG HALVORSEN AS459 mill. kr
- ARITECH AS432 mill. kr
- NORSK TEKNISK INSTALLASJON AS339 mill. kr
Ledelse og styre
- Drago Lucic (f. 1964)Daglig leder
- Lars Vegar Mostue Evensen (f. 1986)Styrets leder
- Drago Lucic (f. 1964)Styremedlem
Revisor og regnskapsfører
- AIDER ASRegnskapsfører
- REVISJONSFORUM ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Sentral godkjenning (DiBK)
Bedriften har sentral godkjenning til 13. november 2028.
- Utførende, Varme- og kuldeinstallasjoner (tiltaksklasse 1)
- Utførende, Sanitærinstallasjoner (tiltaksklasse 1)
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet, registeret over foretak med sentral godkjenning for ansvarsrett.
Underenheter (1)
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om RØR OG KJØLESERVICE AS
- Hva er organisasjonsnummeret til RØR OG KJØLESERVICE AS?
- Organisasjonsnummeret er 955009835. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 1989.
- Hvem er daglig leder i RØR OG KJØLESERVICE AS?
- Drago Lucic er daglig leder, og Lars Vegar Mostue Evensen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte RØR OG KJØLESERVICE AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 12,3 mill. kr, med et driftsresultat på 0,5 mill. kr og et årsresultat på 0,3 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier RØR OG KJØLESERVICE AS?
- Største aksjonær er DRAGO LUCIC med 54,3 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
- Hvor mange ansatte har RØR OG KJØLESERVICE AS?
- RØR OG KJØLESERVICE AS har 8 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
- Hvor holder RØR OG KJØLESERVICE AS til?
- Forretningsadressen er Tommelstad gard, Furnesvegen 131, 2318 HAMAR.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 23. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.