orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap965220941

BILKOMPANIET AS

HAMAR · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Stiftet 1992

Aksjeselskapet BILKOMPANIET AS, organisasjonsnummer 965220941, ble stiftet i 1992 og er lokalisert i Hamar. Selskapet driver med reparasjon og vedlikehold av motorvogner, samt salg av nye og brukte biler. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 115 mill. kr, en økning på 31,1 prosent fra året før, med et driftsresultat på 2,5 mill. kr og en egenkapitalandel på 23,9 prosent. Selskapet har 11 ansatte og er majoritetseiet av SUBARU NORGE AS med 51,3 prosent.

Generert av Orakel AI
Omsetning115 mill. kr
Ansatte12
Stiftet1992
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
965220941
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
95.310Reparasjon og vedlikehold av motorvognerSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
HAMAR
Adresse
Midtstranda, 2321, HAMAR
Postadresse
Midtstranda 59, 2321, HAMAR
Telefon
62526653
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
foreståsalgnyebruktebilersamtreparasjonerservicemotorkjøretøyeralt
Stiftet
1992

Aksjonærer

Største aksjonær: SUBARU NORGE AS (51,3 %)

  1. SUBARU NORGE ASselskap51,3 %
  2. STENDAHL HOLDING ASselskap48,7 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i BILKOMPANIET AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Morselskap
SUBARU NORGE AS (51,3 %)

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RolleNy rolle: CEDRA NORGE AS (REVI)
    • RolleFratrådt: CEDRA NORGE MOMENTUM AS (REVI)
    • RolleNy rolle: CEDRA NORGE MOMENTUM AS (REVI)
    • RolleFratrådt: HKW NORGE MOMENTUM AS (REVI)
    • RolleNy rolle: HKW NORGE MOMENTUM AS (REVI)
    • RolleFratrådt: RSM NORGE AS (REVI)
    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • AnsatteAntall ansatte endret fra 10 til 11
    • StiftelseBILKOMPANIET AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
2025115 mill. kr2,5 mill. kr1,5 mill. kr1,1 mill. kr
202487,9 mill. kr2,2 mill. kr0,9 mill. kr0,7 mill. kr
202394,8 mill. kr2,3 mill. kr0,7 mill. kr0,6 mill. kr
2022101 mill. kr3,6 mill. kr3,1 mill. kr2,4 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202544,4 mill. kr10,6 mill. kr33,8 mill. kr–
202428,8 mill. kr10,0 mill. kr18,7 mill. kr–
202346,0 mill. kr9,3 mill. kr36,6 mill. kr–
202236,8 mill. kr8,8 mill. kr28,0 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin2,2 %Tilfredsstillende2024: 2,5 %
Resultatgrad1,0 %Tilfredsstillende2024: 0,8 %
Egenkapitalandel23,9 %Tilfredsstillende2024: 34,9 %
Gjeldsgrad3,2Tilfredsstillende2024: 1,9
Likviditetsgrad1,38Tilfredsstillende2024: 1,59
Arbeidskapital11,6 mill. krPositiv2024: 9,3 mill. kr

Indikativ selskapsverdi

22,5 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 8,9 × EBITDA 2025 (2,5 mill. kr).

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 10,6 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Bjørn Stendahl (f. 1963)Daglig leder
  • Anders Aksnes (f. 1979)Styrets leder
  • Bjørn Stendahl (f. 1963)Styremedlem
  • Lars Borger Hansen (f. 1973)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Registre og tillatelser

Finanstilsynet
  • Intermediator of loans
  • Credit Institution
  • Ancillary agent activities
  • Finance company
  • Non-life insurance company

Kilde: Mattilsynet, Helsedirektoratet (bevillingsregisteret), Finanstilsynet.

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Midtstranda, 2321, HAMAR. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassMidtstranda (0.3 km)
Nærmeste flyplassOslo-Gardermoen International Airport (67 km)
Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 4 % i Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
EgenkapitalutviklingØkende
Omsetningsvekst, 3 år4,6 % per år
Ansatte vs bransjeTopp 33 %
EierskapNorsk eid, største eier 51 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om BILKOMPANIET AS

Hva er organisasjonsnummeret til BILKOMPANIET AS?
Organisasjonsnummeret er 965220941. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 1992.
Hvem er daglig leder i BILKOMPANIET AS?
Bjørn Stendahl er daglig leder, og Anders Aksnes er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte BILKOMPANIET AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 115 mill. kr, med et driftsresultat på 2,5 mill. kr og et årsresultat på 1,1 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier BILKOMPANIET AS?
Største aksjonær er SUBARU NORGE AS med 51,3 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 2 registrerte aksjonærer.
Hvor mange ansatte har BILKOMPANIET AS?
BILKOMPANIET AS har 12 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder BILKOMPANIET AS til?
Forretningsadressen er Midtstranda, 2321 HAMAR.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.