orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap967454729

ØKONOMICONSULT AS

SYVDE · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Stiftet 1993

Selskapet driver bedriftsøkonomisk rådgivning og konsulentvirksomhet. ØKONOMICONSULT AS er registrert som aksjeselskap og har hjemsted i Syvde. Selskapet tilbyr rådgivning innen bedriftsøkonomi og administrasjon.

Generert av Orakel AI
Omsetning0,1 mill. kr
Ansatte–
Stiftet1993
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
967454729
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
70.200Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
SYVDE
Adresse
Syvdefjordvegen 470, 6140, SYVDE
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
bedriftsøkonomiskrådgjevingkonsulentverksemdtilhøyrandeaktivitetarsamtdeltaandreselskapøkonomiske
Stiftet
1993

Aksjonærer

Største aksjonær: MAGNE IVAR HOLSVIK (100,0 %)

  1. MAGNE IVAR HOLSVIKperson100,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i ØKONOMICONSULT AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • StiftelseØKONOMICONSULT AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20250,1 mill. kr-0,0 mill. kr0,0 mill. kr0,0 mill. kr
20240,1 mill. kr-0,0 mill. kr0,0 mill. kr-0,0 mill. kr
20230,8 mill. kr0,5 mill. kr0,5 mill. kr0,4 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20251,5 mill. kr1,1 mill. kr0,4 mill. kr–
20241,5 mill. kr1,1 mill. kr0,5 mill. kr–
20231,7 mill. kr1,1 mill. kr0,6 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin-18,6 %Svak2024: -14,7 %
Resultatgrad9,8 %Positiv2024: -23,2 %
Egenkapitalandel74,5 %Positiv2024: 69,6 %
Gjeldsgrad0,3Positiv2024: 0,4
Likviditetsgrad0,91Svak2024: 0,93
Arbeidskapital−31 867 krSvak2024: −34 031 kr

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 1 periode 2026, til sammen 676 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Magne Ivar Holsvik (f. 1952)Daglig leder
  • Magne Ivar Holsvik (f. 1952)Styrets leder

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Syvdefjordvegen 470, 6140, SYVDE. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassSyvde skule (0.4 km)
Nærmeste flyplassØrsta-Volda Airport, Hovden (21 km)
Finansiell helseindeks
85 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 56 % i Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
EgenkapitalutviklingStabil
EierskapNorsk eid, største eier 100 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om ØKONOMICONSULT AS

Hva er organisasjonsnummeret til ØKONOMICONSULT AS?
Organisasjonsnummeret er 967454729. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 1993.
Hvem er daglig leder i ØKONOMICONSULT AS?
Magne Ivar Holsvik er daglig leder, og Magne Ivar Holsvik er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte ØKONOMICONSULT AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 0,1 mill. kr, med et driftsresultat på -0,0 mill. kr og et årsresultat på 0,0 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier ØKONOMICONSULT AS?
Største aksjonær er MAGNE IVAR HOLSVIK med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
Hvor holder ØKONOMICONSULT AS til?
Forretningsadressen er Syvdefjordvegen 470, 6140 SYVDE i VANYLVEN kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.