orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap977058228

ABRA FINANCE AS

HØVIK · Regnskapsføring og bokføring · Stiftet 1996

Selskapet er et aksjeselskap registrert i Høvik og tilbyr tjenester innen regnskapsføring og bokføring. Med en årlig omsetning på 1 million kroner drives virksomheten som en mindre regnskapsbyrå. Organisasjonsnummeret er 977058228.

Generert av Orakel AI
Omsetning0,6 mill. kr
Ansatte–
Stiftet1996
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
977058228
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
69.202Regnskapsføring og bokføringSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
HØVIK
Adresse
O.H. Bangs vei 17, 1363, HØVIK
Postadresse
Postboks 543, 1328, HØVIK
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
økonomiskrådgivningkonsulenttjenesterregnskapsføringsamtnaturlighørerslikvirksomhet
Stiftet
1996

Aksjonærer

Største aksjonær: RAGNAR HAUGLI (37,6 %)

  1. RAGNAR HAUGLIperson37,6 %
  2. LINUM INVEST ASselskap26,3 %
  3. TERJE HAUGLIperson10,9 %
  4. THG INVEST ASselskap9,8 %
  5. TOVE SØRSDAHL ARNESENperson8,8 %
  6. TARGET KOMMUNIKASJON ASselskap4,4 %
  7. ARNFINN MEISFJORDperson2,2 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i ABRA FINANCE AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Datterselskaper (1)

ABRA FINANCE AS er toppselskap i konsernet så langt registrene viser.

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • StiftelseABRA FINANCE AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20250,6 mill. kr0,2 mill. kr0,2 mill. kr0,1 mill. kr
20240,5 mill. kr-0,2 mill. kr-0,2 mill. kr-0,2 mill. kr
20230,7 mill. kr-0,0 mill. kr-0,0 mill. kr-0,0 mill. kr
20220,5 mill. kr-0,0 mill. kr-0,0 mill. kr-0,0 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20250,7 mill. kr0,2 mill. kr0,5 mill. kr–
20240,5 mill. kr0,2 mill. kr0,3 mill. kr–
20230,6 mill. kr0,4 mill. kr0,2 mill. kr–
20220,5 mill. kr0,4 mill. kr0,1 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin34,8 %Positiv2024: -34,6 %
Resultatgrad24,9 %Positiv2024: -29,7 %
Egenkapitalandel31,1 %Positiv2024: 40,8 %
Gjeldsgrad2,2Tilfredsstillende2024: 1,5
Likviditetsgrad0,16Svak2024: 0,76
Arbeidskapital−421 030 krSvak2024: −77 029 kr

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Ragnar Haugli (f. 1963)Daglig leder
  • Ragnar Haugli (f. 1963)Styrets leder

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Digital tilstedeværelse

Nettsted, sosiale medier og teknologi er hentet av Orakel fra bedriftens eget nettsted. Lenker til sosiale medier er kopiert slik nettstedet oppgir dem og er ikke kontrollert mot nettverkene. E-postoppsett leses fra DNS. Wikipedia-artikkel er koblet på navn. LEI fra GLEIF.

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: O.H. Bangs vei 17, 1363, HØVIK. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassHøvik stasjon (0.1 km)
Nærmeste flyplassOslo-Gardermoen International Airport (44 km)
Finansiell helseindeks
85 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 69 % i Regnskapsføring og bokføring
EgenkapitalutviklingStabil
Omsetningsvekst, 3 år2,5 % per år
EierskapNorsk eid, største eier 38 %

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om ABRA FINANCE AS

Hva er organisasjonsnummeret til ABRA FINANCE AS?
Organisasjonsnummeret er 977058228. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 1996.
Hvem er daglig leder i ABRA FINANCE AS?
Ragnar Haugli er daglig leder, og Ragnar Haugli er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte ABRA FINANCE AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 0,6 mill. kr, med et driftsresultat på 0,2 mill. kr og et årsresultat på 0,1 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier ABRA FINANCE AS?
Største aksjonær er RAGNAR HAUGLI med 37,6 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 7 registrerte aksjonærer.
Hvor holder ABRA FINANCE AS til?
Forretningsadressen er O.H. Bangs vei 17, 1363 HØVIK i BÆRUM kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.