MIDT NORGE DENTAL AS
MOSJØEN · Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr · Stiftet 1997
Aksjeselskapet driver tannteknisk laboratorium og produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr fra Mosjøen. Virksomheten omfatter tillagede produkter og tjenester innen tannteknikk, samt kjøp og salg av disse. Selskapet har 6 ansatte og en årlig omsetning på omkring 8 millioner kroner.
Om selskapet
- Org.nummer
- 977529271
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 32.500Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyrSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- MOSJØEN
- Adresse
- Peter Bechs gate 8, 8656, MOSJØEN
- Telefon
- 75 11 33 70
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (ikke registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Søkeord
- tannteknisklaboratoriumherunderforeståkjøpsalgtillagedeprodukter/tjenestersamtdelta
- Stiftet
- 1997
Aksjonærer
Største aksjonær: FRODE BENJAMIN THORSEN (60,0 %)
- FRODE BENJAMIN THORSENperson60,0 %
- SVERRE OLAV KJÆRVIKperson40,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i MIDT NORGE DENTAL AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- StiftelseMIDT NORGE DENTAL AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,5 mill. kr | 1,7 mill. kr | 1,8 mill. kr | 1,4 mill. kr |
| 2024 | 8,5 mill. kr | 2,1 mill. kr | 2,2 mill. kr | 1,7 mill. kr |
| 2023 | 6,8 mill. kr | 1,1 mill. kr | 1,1 mill. kr | 0,9 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,7 mill. kr | 4,5 mill. kr | 1,1 mill. kr | – |
| 2024 | 6,3 mill. kr | 3,2 mill. kr | 3,2 mill. kr | – |
| 2023 | 4,2 mill. kr | 3,4 mill. kr | 0,8 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Indikativ selskapsverdi
15,1 mill. kr
Basert på EV/EBITDA-multippel: 9,1 × EBITDA 2025 (1,7 mill. kr). Spenn mellom metodene: 10,2 mill. kr til 15,1 mill. kr.
Slik regner vi
- Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
- Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
- Bokført egenkapital 2025: 4,5 mill. kr.
- Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.
Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.
Lignende selskaper
- LAERDAL MEDICAL AS2853 mill. kr
- BLATCHFORD ORTOPEDI AS453 mill. kr
- BECTON DICKINSON NORWAY AS418 mill. kr
- ORTOPEDITEKNIKK AS371 mill. kr
- HEPRO AS362 mill. kr
- FORMOTION NORWAY AS332 mill. kr
Offentlig støtte
Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 217 945 kr.
Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.
Ledelse og styre
- Frode Benjamin Thorsen (f. 1975)Daglig leder
- Frode Benjamin Thorsen (f. 1975)Styrets leder
- Sverre Olav Kjærvik (f. 1957)Styremedlem
- Sissel Kjærvik (f. 1952)Varamedlem
Revisor og regnskapsfører
- MOSJØEN REGNSKAPSKONTOR ASRegnskapsfører
- REVICOM ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Bedrifter på samme adresse
- EMILIA JACOBSEN VIPPERSkjønnhetspleie
- VEX FRISØR MOSJØEN ASFrisering og barbering
Registrert forretningsadresse: Peter Bechs gate 8, 8656, MOSJØEN. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om MIDT NORGE DENTAL AS
- Hva er organisasjonsnummeret til MIDT NORGE DENTAL AS?
- Organisasjonsnummeret er 977529271. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 1997.
- Hvem er daglig leder i MIDT NORGE DENTAL AS?
- Frode Benjamin Thorsen er daglig leder, og Frode Benjamin Thorsen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte MIDT NORGE DENTAL AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 8,5 mill. kr, med et driftsresultat på 1,7 mill. kr og et årsresultat på 1,4 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier MIDT NORGE DENTAL AS?
- Største aksjonær er FRODE BENJAMIN THORSEN med 60,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 2 registrerte aksjonærer.
- Hvor mange ansatte har MIDT NORGE DENTAL AS?
- MIDT NORGE DENTAL AS har 6 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
- Hvor holder MIDT NORGE DENTAL AS til?
- Forretningsadressen er Peter Bechs gate 8, 8656 MOSJØEN i VEFSN kommune.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.