orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap987059583

NÆRA EIENDOM AS

BRØTTUM · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stiftet 2004

Selskapet er et aksjeselskap registrert i Brøttum som driver utleie av fast eiendom. Med en årlig omsetning på 10 millioner kroner fokuserer virksomheten på bygging og drift av bygg og lokaler beregnet for utleieformål.

Generert av Orakel AI
Omsetning9,8 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2004
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
987059583
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
68.200Utleie av egen eller leid fast eiendomSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
BRØTTUM
Adresse
Næravegen 790, 2372, BRØTTUM
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
byggingdriftbygglokalerutleievirksomhet
Stiftet
2004

Aksjonærer

Største aksjonær: ANDREAS HEMMA (33,3 %)

  1. ANDREAS HEMMAperson33,3 %
  2. JAN-TORE HEMMAperson33,3 %
  3. KNUT REIDAR BURAASperson33,3 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i NÆRA EIENDOM AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • StiftelseNÆRA EIENDOM AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20259,8 mill. kr3,7 mill. kr3,8 mill. kr3,0 mill. kr
20248,1 mill. kr3,9 mill. kr4,0 mill. kr3,1 mill. kr
20238,8 mill. kr3,2 mill. kr3,3 mill. kr2,6 mill. kr
20225,3 mill. kr1,8 mill. kr1,8 mill. kr1,4 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202517,5 mill. kr14,2 mill. kr3,3 mill. kr–
202417,0 mill. kr11,2 mill. kr5,8 mill. kr–
202317,0 mill. kr11,1 mill. kr6,0 mill. kr–
202212,2 mill. kr8,5 mill. kr3,7 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin37,8 %Positiv2024: 48,1 %
Resultatgrad30,5 %Positiv2024: 38,7 %
Egenkapitalandel81,1 %Positiv2024: 65,9 %
Gjeldsgrad0,2Positiv2024: 0,5
Likviditetsgrad1,93Positiv2024: 1,00
Arbeidskapital3,1 mill. krPositiv2024: −16 908 kr

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Johannes Hemma (f. 1963)Daglig leder
  • Andreas Hemma (f. 1991)Styrets leder
  • Jan-Tore Hemma (f. 1965)Styremedlem
  • Knut Reidar Buraas (f. 1968)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Næravegen 790, 2372, BRØTTUM. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassBjerkely (2.2 km)
Nærmeste flyplassOslo-Gardermoen International Airport (96 km)
Finansiell helseindeks
95 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 8 % i Utleie av egen eller leid fast eiendom
EgenkapitalutviklingØkende
Omsetningsvekst, 3 år22,4 % per år
EierskapNorsk eid, største eier 33 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om NÆRA EIENDOM AS

Hva er organisasjonsnummeret til NÆRA EIENDOM AS?
Organisasjonsnummeret er 987059583. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2004.
Hvem er daglig leder i NÆRA EIENDOM AS?
Johannes Hemma er daglig leder, og Andreas Hemma er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte NÆRA EIENDOM AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 9,8 mill. kr, med et driftsresultat på 3,7 mill. kr og et årsresultat på 3,0 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier NÆRA EIENDOM AS?
Største aksjonær er ANDREAS HEMMA med 33,3 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 3 registrerte aksjonærer.
Hvor holder NÆRA EIENDOM AS til?
Forretningsadressen er Næravegen 790, 2372 BRØTTUM i RINGSAKER kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.