FRODE LEDAL AS
OPPDAL · Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Stiftet 2004
Aksjeselskapét FRODE LEDAL AS ble stiftet i 2004 og er lokalisert i Oppdal. Selskapet driver detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler og hadde 30 ansatte. I 2025 oppnådde selskapet en omsetning på 144 mill. kr, som representerer en økning på 10,3 prosent fra året før, med et driftsresultat på 3,0 mill. kr og en egenkapitalandel på 27,1 prosent. Frode Ledal er største eier med 100,0 prosent av aksjene.
Om selskapet
- Org.nummer
- 987276010
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 47.110Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidlerSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- OPPDAL
- Adresse
- Sunndalsvegen 3, 7340, OPPDAL
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Stiftet
- 2004
Aksjonærer
Største aksjonær: FRODE LEDAL (100,0 %)
- FRODE LEDALperson100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i FRODE LEDAL AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Hendelser
- StiftelseFRODE LEDAL AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 144 mill. kr | 3,0 mill. kr | 3,2 mill. kr | 2,5 mill. kr |
| 2024 | 130 mill. kr | 3,1 mill. kr | 3,3 mill. kr | 2,6 mill. kr |
| 2023 | 119 mill. kr | 2,7 mill. kr | 2,7 mill. kr | 2,1 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,2 mill. kr | 5,2 mill. kr | 14,0 mill. kr | – |
| 2024 | 18,3 mill. kr | 3,2 mill. kr | 15,0 mill. kr | – |
| 2023 | 15,9 mill. kr | 3,4 mill. kr | 12,5 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Indikativ selskapsverdi
26,2 mill. kr
Basert på EV/EBITDA-multippel: 8,8 × EBITDA 2025 (3,0 mill. kr).
Slik regner vi
- Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
- Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
- Bokført egenkapital 2025: 5,2 mill. kr.
- Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.
Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.
Lignende selskaper
- NG KIWI OSLO AKERSHUS AS11879 mill. kr
- NORSK BUTIKKDRIFT AS10484 mill. kr
- NG KIWI INNLAND AS6890 mill. kr
- NG MENY ØST AS6120 mill. kr
- NG KIWI VEST AS5382 mill. kr
- NG KIWI BUSKERUD AS5152 mill. kr
Offentlig støtte
Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 466 751 kr.
Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.
Ledelse og styre
- Frode Ledal (f. 1976)Daglig leder
- Frode Ledal (f. 1976)Styrets leder
- Åse-Marie Larsen (f. 1983)Varamedlem
Revisor og regnskapsfører
- REMA 1000 NORGE ASRegnskapsfører
- PRICEWATERHOUSECOOPERS ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Registre og tillatelser
- Bevillinger
- Salgsbevilling for alkohol, REMA 1000 OPPDAL, gyldig til 30. september 2028
- Tobakksalg i butikk, REMA 1000 OPPDAL, gyldig til –
Kilde: Mattilsynet, Helsedirektoratet (bevillingsregisteret), Finanstilsynet.
Bedrifter på samme adresse
- AURORA COLLECTION AS KONKURSBODetaljhandel med klær
- GIO ASDetaljhandel med husholdningsredskaper og bestikk, servise, glassvarer, porselen og keramikk
Registrert forretningsadresse: Sunndalsvegen 3, 7340, OPPDAL. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om FRODE LEDAL AS
- Hva er organisasjonsnummeret til FRODE LEDAL AS?
- Organisasjonsnummeret er 987276010. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2004.
- Hvem er daglig leder i FRODE LEDAL AS?
- Frode Ledal er daglig leder, og Frode Ledal er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte FRODE LEDAL AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 144 mill. kr, med et driftsresultat på 3,0 mill. kr og et årsresultat på 2,5 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier FRODE LEDAL AS?
- Største aksjonær er FRODE LEDAL med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor mange ansatte har FRODE LEDAL AS?
- FRODE LEDAL AS har 25 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
- Hvor holder FRODE LEDAL AS til?
- Forretningsadressen er Sunndalsvegen 3, 7340 OPPDAL.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 24. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.