orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap987487534

EKB EIENDOM AS

HARSTAD · Detaljhandel med husholdningsredskaper og bestikk, servise, glassvarer, porselen og keramikk · Stiftet 2004

Selskapet er et aksjeselskap registrert i Harstad som driver detaljhandel med husholdningsredskaper, bestikk, glassvarer, porselen og keramikk. Med en årlig omsetning på 1 million kroner er det en mindre aktør innen sitt marked. Organisasjonsnummeret er 987487534.

Generert av Orakel AI
Omsetning0,6 mill. kr
Ansatte–
Stiftet2004
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
987487534
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
47.553Detaljhandel med husholdningsredskaper og bestikk, servise, glassvarer, porselen og keramikkSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
HARSTAD
Adresse
Storgata 5, 9405, HARSTAD
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (ikke registrert)
Søkeord
eiendomsselskap
Stiftet
2004

Aksjonærer

Største aksjonær: ELLEN BENDIKSEN (50,0 %)

  1. ELLEN BENDIKSENperson50,0 %
  2. KNUT BENDIKSENperson50,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i EKB EIENDOM AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Konsern

Datterselskaper (1)

EKB EIENDOM AS er toppselskap i konsernet så langt registrene viser.

Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • StiftelseEKB EIENDOM AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
20250,6 mill. kr0,4 mill. kr0,3 mill. kr0,2 mill. kr
20240,6 mill. kr0,4 mill. kr0,3 mill. kr0,2 mill. kr
20230,6 mill. kr0,4 mill. kr0,3 mill. kr0,2 mill. kr
20220,6 mill. kr0,4 mill. kr0,3 mill. kr0,2 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20253,5 mill. kr1,1 mill. kr2,4 mill. kr–
20243,6 mill. kr1,1 mill. kr2,6 mill. kr–
20234,0 mill. kr1,0 mill. kr3,0 mill. kr–
20223,9 mill. kr0,8 mill. kr3,1 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin66,3 %Positiv2024: 71,3 %
Resultatgrad33,1 %Positiv2024: 32,4 %
Egenkapitalandel31,4 %Positiv2024: 29,2 %
Gjeldsgrad2,2Tilfredsstillende2024: 2,4
Likviditetsgrad0,26Svak2024: 0,34
Arbeidskapital−281 324 krSvak2024: −213 266 kr

Lignende selskaper

Ledelse og styre

  • Knut Bendiksen (f. 1965)Daglig leder
  • Ellen Bendiksen (f. 1968)Styrets leder
  • Knut Bendiksen (f. 1965)Styremedlem
  • Berit Irene Dalen Antonsen (f. 1967)Styremedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Storgata 5, 9405, HARSTAD. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassHarstad Byterminal (0.1 km)
Nærmeste flyplassHarstad/Narvik Airport (35 km)
Finansiell helseindeks
95 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 84 % i Detaljhandel med husholdningsredskaper og bestikk, servise, glassvarer, porselen og keramikk
EgenkapitalutviklingØkende
Omsetningsvekst, 3 år0,3 % per år
EierskapNorsk eid, største eier 50 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om EKB EIENDOM AS

Hva er organisasjonsnummeret til EKB EIENDOM AS?
Organisasjonsnummeret er 987487534. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2004.
Hvem er daglig leder i EKB EIENDOM AS?
Knut Bendiksen er daglig leder, og Ellen Bendiksen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte EKB EIENDOM AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 0,6 mill. kr, med et driftsresultat på 0,4 mill. kr og et årsresultat på 0,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier EKB EIENDOM AS?
Største aksjonær er ELLEN BENDIKSEN med 50,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 2 registrerte aksjonærer.
Hvor holder EKB EIENDOM AS til?
Forretningsadressen er Storgata 5, 9405 HARSTAD.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.