orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap987699175

FR TRANSPORT AS

FLISA · Godstransport på vei · Stiftet 2005

Selskapet driver godstransport på vei og holder til på Flisa. FR TRANSPORT AS er et aksjeselskap som ble stiftet i 2005 og har 6 ansatte. Omsetningen økte med 18,3 % fra 16,5 mill. kr i 2024 til 19,5 mill. kr i 2025, og driftsresultatet var 1,9 mill. kr i 2025. Egenkapitalandelen var 47,4 %, og største eier er Frank Olav Korntorp med 60,0 % av aksjene.

Generert av Orakel AI
Omsetning19,5 mill. kr
Ansatte6
Stiftet2005
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
987699175
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
49.410Godstransport på veiSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
FLISA
Adresse
Solørvegen 187, 2270, FLISA
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Stiftet
2005

Aksjonærer

Største aksjonær: FRANK OLAV KORNTORP (60,0 %)

  1. FRANK OLAV KORNTORPperson60,0 %
  2. ANDERS BERGER SIMENGÅRDperson15,0 %
  3. SIGBJØRN SIMENGÅRDperson15,0 %
  4. KAREN HELENE SIMENGÅRDperson10,0 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i FR TRANSPORT AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • StiftelseFR TRANSPORT AS stiftet

Økonomi

2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
202519,5 mill. kr1,9 mill. kr1,8 mill. kr1,4 mill. kr
202416,5 mill. kr1,8 mill. kr1,6 mill. kr1,2 mill. kr
202311,6 mill. kr0,1 mill. kr-0,2 mill. kr-0,1 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
202510,3 mill. kr4,9 mill. kr5,4 mill. kr–
20248,6 mill. kr3,5 mill. kr5,2 mill. kr–
20235,5 mill. kr2,2 mill. kr3,3 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin9,8 %Positiv2024: 10,6 %
Resultatgrad7,1 %Positiv2024: 7,5 %
Egenkapitalandel47,4 %Positiv2024: 40,2 %
Gjeldsgrad1,1Positiv2024: 1,5
Likviditetsgrad1,75Positiv2024: 1,57
Arbeidskapital2,6 mill. krPositiv2024: 1,7 mill. kr

Indikativ selskapsverdi

15,1 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 7,9 × EBITDA 2025 (1,9 mill. kr). Spenn mellom metodene: 15,1 mill. kr til 17,5 mill. kr.

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 4,9 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Offentlig støtte

Redusert arbeidsgiveravgift (differensiert arbeidsgiveravgift), meldt av Skatteetaten som regionalstøtte: 8 perioder 2026, til sammen 115 148 kr.

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Frank Olav Korntorp (f. 1964)Daglig leder
  • Frank Olav Korntorp (f. 1964)Styrets leder
  • Auden Roald Udnæseth (f. 1939)Varamedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Solørvegen 187, 2270, FLISA. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassHaslerud (0.5 km)
Nærmeste flyplassOslo-Gardermoen International Airport (67 km)
Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 17 % i Godstransport på vei
EgenkapitalutviklingØkende
Ansatte vs bransjeTopp 82 %
EierskapNorsk eid, største eier 60 %
RevisorLite revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om FR TRANSPORT AS

Hva er organisasjonsnummeret til FR TRANSPORT AS?
Organisasjonsnummeret er 987699175. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2005.
Hvem er daglig leder i FR TRANSPORT AS?
Frank Olav Korntorp er daglig leder, og Frank Olav Korntorp er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte FR TRANSPORT AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 19,5 mill. kr, med et driftsresultat på 1,9 mill. kr og et årsresultat på 1,4 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier FR TRANSPORT AS?
Største aksjonær er FRANK OLAV KORNTORP med 60,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 4 registrerte aksjonærer.
Hvor mange ansatte har FR TRANSPORT AS?
FR TRANSPORT AS har 6 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder FR TRANSPORT AS til?
Forretningsadressen er Solørvegen 187, 2270 FLISA i ÅSNES kommune.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.