orakel
Start gratis prøveperiodeStart gratis
AktivtAksjeselskap988196312

NT LAST OG BUSS AS

STEINKJER · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Stiftet 2005

Selskapet driver handel og reparasjoner av kjøretøyer i Steinkjer og ble stiftet i 2005. NT LAST OG BUSS AS hadde 8 ansatte og en omsetning på 19,8 mill. kr i 2025, ned fra 21,6 mill. kr året før. Driftsresultatet var 0,3 mill. kr, og egenkapitalandelen var 30,4 %. Selskapet har mottatt 1,9 mill. kr i offentlig støtte.

Generert av Orakel AI
Omsetning19,8 mill. kr
Ansatte8
Stiftet2005
Underenheter1

Om selskapet

Org.nummer
988196312
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Næring (NACE)
95.310Reparasjon og vedlikehold av motorvognerSe alle selskaper i bransjen →
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Kommune
STEINKJER
Adresse
Arve Skjeflos veg 6, 7713, STEINKJER
Registrert i
  • Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
  • Foretaksregisteret (ikke registrert)
  • NAV Aa-registeret (registrert)
Søkeord
handelreparasjonerkjøretøyer
Stiftet
2005

Aksjonærer

Største aksjonær: STIG ARVE REIERSKOG (37,7 %)

  1. STIG ARVE REIERSKOGperson37,7 %
  2. BRYNJAR JOHANSENperson7,5 %
  3. JAN GUNNAR VIKENperson7,5 %
  4. JAN TORE STRØMperson7,5 %
  5. KOLLBJØRN SJØMARKperson7,5 %
  6. OLA ANDREAS STJERNENperson7,5 %
  7. OLE ANDREAS BJØRNESperson7,5 %
  8. OVE KJETIL AUNVOLDperson7,5 %
  9. TERJE DROGSETH OLSENperson7,5 %
  10. GEIR STURLA AUNEperson1,9 %

Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i NT LAST OG BUSS AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.

Hendelser

    • RegnskapRegnskap levert for 2025
    • StiftelseNT LAST OG BUSS AS stiftet

Økonomi

2022 2023 2024 2025

Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.

ÅrOmsetningDriftsresultatResultat før skattÅrsresultat
202519,8 mill. kr0,3 mill. kr0,1 mill. kr0,0 mill. kr
202421,6 mill. kr0,7 mill. kr0,4 mill. kr0,3 mill. kr
202325,1 mill. kr0,6 mill. kr0,5 mill. kr0,4 mill. kr
202222,3 mill. kr0,6 mill. kr0,5 mill. kr0,4 mill. kr
ÅrSum eiendelerEgenkapitalGjeldEBITDA
20256,4 mill. kr2,0 mill. kr4,5 mill. kr–
20247,4 mill. kr1,9 mill. kr5,5 mill. kr–
20236,9 mill. kr1,6 mill. kr5,3 mill. kr–
20226,7 mill. kr1,2 mill. kr5,5 mill. kr–

Nøkkeltall (2025)

Driftsmargin1,6 %Tilfredsstillende2024: 3,1 %
Resultatgrad0,2 %Tilfredsstillende2024: 1,6 %
Egenkapitalandel30,4 %Positiv2024: 26,0 %
Gjeldsgrad2,3Tilfredsstillende2024: 2,9
Likviditetsgrad1,75Positiv2024: 1,85
Arbeidskapital2,6 mill. krPositiv2024: 3,2 mill. kr

Indikativ selskapsverdi

2,9 mill. kr

Basert på EV/EBITDA-multippel: 8,9 × EBITDA 2025 (0,3 mill. kr).

Slik regner vi
  • Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
  • Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
  • Bokført egenkapital 2025: 2,0 mill. kr.
  • Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.

Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.

Lignende selskaper

Offentlig støtte

1 tildeling siden 2021, til sammen 1,9 mill. kr.

DatoGiverOrdningTypeBeløp
22. april 2021–Statlig garantiordning for lån til bedrifterGaranti1,9 mill. kr

Kilde: Støtteregisteret (Brønnøysundregistrene) og Innovasjon Norge. Støtteregisteret er registeret over statsstøtte meldt til Brønnøysundregistrene; fra 2026 meldes også Skatteetatens differensierte arbeidsgiveravgift per bedrift. Innovasjon Norges egne tall dekker alle tilsagn fra 2013. Samme tildeling kan finnes i begge.

Ledelse og styre

  • Stig Arve Reierskog (f. 1961)Daglig leder
  • Torfinn Lorentsen (f. 1955)Styrets leder
  • Terje Drogseth Olsen (f. 1973)Styremedlem
  • Terje Gausen (f. 1962)Styremedlem
  • Morten Mikael Jønnum (f. 1987)Styremedlem
  • Ove Kjetil Aunvold (f. 1970)Varamedlem

Revisor og regnskapsfører

Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.

Underenheter (1)

Digital tilstedeværelse

Nettsted, sosiale medier og teknologi er hentet av Orakel fra bedriftens eget nettsted. Lenker til sosiale medier er kopiert slik nettstedet oppgir dem og er ikke kontrollert mot nettverkene. E-postoppsett leses fra DNS. Wikipedia-artikkel er koblet på navn. LEI fra GLEIF.

Bedrifter på samme adresse

Registrert forretningsadresse: Arve Skjeflos veg 6, 7713, STEINKJER. Kilde: Enhetsregisteret.

Signaler

Nærmeste kollektivholdeplassFigga terrasse (0.5 km)
Nærmeste flyplassTrondheim Airport, Værnes (67 km)
Finansiell helseindeks
100 / 100
Omsetning vs bransjeTopp 16 % i Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
EgenkapitalutviklingØkende
Omsetningsvekst, 3 år-3,9 % per år
Ansatte vs bransjeTopp 62 %
EierskapNorsk eid, største eier 38 %
RevisorMellomstort revisjonsselskap

Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.

Ofte stilte spørsmål om NT LAST OG BUSS AS

Hva er organisasjonsnummeret til NT LAST OG BUSS AS?
Organisasjonsnummeret er 988196312. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2005.
Hvem er daglig leder i NT LAST OG BUSS AS?
Stig Arve Reierskog er daglig leder, og Torfinn Lorentsen er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
Hvor mye omsatte NT LAST OG BUSS AS i 2025?
Omsetningen i 2025 var 19,8 mill. kr, med et driftsresultat på 0,3 mill. kr og et årsresultat på 0,0 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
Hvem eier NT LAST OG BUSS AS?
Største aksjonær er STIG ARVE REIERSKOG med 37,7 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024). Selskapet har 10 registrerte aksjonærer.
Hvor mange ansatte har NT LAST OG BUSS AS?
NT LAST OG BUSS AS har 8 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
Hvor holder NT LAST OG BUSS AS til?
Forretningsadressen er Arve Skjeflos veg 6, 7713 STEINKJER.

Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 24. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.

Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.