PERSØY LIFT & MASKINUTLEIE AS
LEVANGER · Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · Stiftet 2005
Selskapet er et aksjeselskap registrert i Levanger med en årlig omsetning på 2 millioner kroner. Hovedvirksomheten er utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner, samt drift av serveringssted og utleie av selskapslokaler og telt. Organisasjonsnummeret er 988210706.
Om selskapet
- Org.nummer
- 988210706
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 77.320Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyrSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- LEVANGER
- Adresse
- Ravns gate 13, 7600, LEVANGER
- Telefon
- 74 08 26 52
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Søkeord
- utleieliftermaskinerdriftpubbarrestaurantteltselskapslokalerhva
- Stiftet
- 2005
Aksjonærer
Største aksjonær: PERSØY EIENDOM AS (100,0 %)
- PERSØY EIENDOM ASselskap100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i PERSØY LIFT & MASKINUTLEIE AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Konsern
- Morselskap
- PERSØY EIENDOM AS (100,0 %)
Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.
Hendelser
- StiftelsePERSØY LIFT & MASKINUTLEIE AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,0 mill. kr | -0,2 mill. kr | -0,3 mill. kr | -0,2 mill. kr |
| 2024 | 2,2 mill. kr | 0,2 mill. kr | 0,0 mill. kr | 0,0 mill. kr |
| 2023 | 1,8 mill. kr | -0,0 mill. kr | -0,2 mill. kr | -0,1 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,1 mill. kr | 0,7 mill. kr | 1,5 mill. kr | – |
| 2024 | 2,6 mill. kr | 0,7 mill. kr | 1,9 mill. kr | – |
| 2023 | 2,8 mill. kr | 0,7 mill. kr | 2,1 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Lignende selskaper
- RAMIRENT AS1367 mill. kr
- RENTA AS1327 mill. kr
- UTLEIECOMPAGNIET AS1310 mill. kr
- RENTAL GROUP NORWAY AS1256 mill. kr
- CRAMO AS969 mill. kr
- RAMUDDEN NORGE AS487 mill. kr
Ledelse og styre
- Geir Tore Persøy (f. 1969)Daglig leder
- Geir Tore Persøy (f. 1969)Styrets leder
- Trude Valstad Persøy (f. 1982)Styremedlem
Revisor og regnskapsfører
- ADMENTO ASRegnskapsfører
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Underenheter (1)
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om PERSØY LIFT & MASKINUTLEIE AS
- Hva er organisasjonsnummeret til PERSØY LIFT & MASKINUTLEIE AS?
- Organisasjonsnummeret er 988210706. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2005.
- Hvem er daglig leder i PERSØY LIFT & MASKINUTLEIE AS?
- Geir Tore Persøy er daglig leder, og Geir Tore Persøy er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte PERSØY LIFT & MASKINUTLEIE AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 2,0 mill. kr, med et driftsresultat på -0,2 mill. kr og et årsresultat på -0,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier PERSØY LIFT & MASKINUTLEIE AS?
- Største aksjonær er PERSØY EIENDOM AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor holder PERSØY LIFT & MASKINUTLEIE AS til?
- Forretningsadressen er Ravns gate 13, 7600 LEVANGER.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.