UDNES UTEMILJØ AS
ÅRNES · Beplantning av hager og parkanlegg · Stiftet 2005
Aksjeselskapetdrevet av største eier UDNES AS er etablert i 2005 og har 8 ansatte. Selskapet er lokalisert i Årnes og arbeider med beplantning av hager og parkanlegg. I 2025 hadde selskapet en omsetning på 33,0 mill. kr med driftsresultat på 2,7 mill. kr, mens omsetningen i 2024 var 40,3 mill. kr. Egenkapitalandelen er 26,8 %.
Om selskapet
- Org.nummer
- 989037218
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Næring (NACE)
- 81.300Beplantning av hager og parkanleggSe alle selskaper i bransjen →
- Sektor
- Private aksjeselskaper mv.
- Kommune
- ÅRNES
- Adresse
- Udneskroken 144, 2150, ÅRNES
- Registrert i
- Merverdiavgiftsregisteret (registrert)
- Foretaksregisteret (ikke registrert)
- NAV Aa-registeret (registrert)
- Stiftet
- 2005
Aksjonærer
Største aksjonær: UDNES AS (100,0 %)
- UDNES ASselskap100,0 %
Kilde: Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024. Eierandel av alle aksjer i UDNES UTEMILJØ AS, summert over aksjeklasser. 3 år tilgjengelig i API-et.
Konsern
- Morselskap
- UDNES AS (100,0 %)
Utledet fra Aksjonærregisteret (eierandel på minst 50 %) og Enhetsregisteret.
Hendelser
- StiftelseUDNES UTEMILJØ AS stiftet
Økonomi
Beløp i mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat før skatt | Årsresultat |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33,0 mill. kr | 2,7 mill. kr | 2,8 mill. kr | 2,2 mill. kr |
| 2024 | 40,3 mill. kr | 4,1 mill. kr | 4,2 mill. kr | 3,3 mill. kr |
| 2023 | 41,9 mill. kr | 4,8 mill. kr | 4,8 mill. kr | 3,7 mill. kr |
| År | Sum eiendeler | Egenkapital | Gjeld | EBITDA |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,7 mill. kr | 3,1 mill. kr | 8,6 mill. kr | – |
| 2024 | 12,5 mill. kr | 3,3 mill. kr | 9,2 mill. kr | – |
| 2023 | 16,5 mill. kr | 3,1 mill. kr | 13,3 mill. kr | – |
Nøkkeltall (2025)
Indikativ selskapsverdi
24,8 mill. kr
Basert på EV/EBITDA-multippel: 9,2 × EBITDA 2025 (2,7 mill. kr). Spenn mellom metodene: 24,8 mill. kr til 36,3 mill. kr.
Slik regner vi
- Selskapsverdi (EV) = bransjens median-multippel × selskapets EBITDA fra siste årsregnskap (2025).
- Multiplene er Damodarans 2025-tall per NACE-seksjon, ikke justert for selskapets størrelse, vekst eller gjeld.
- Bokført egenkapital 2025: 3,1 mill. kr.
- Vi viser ikke verdi for holding-, finans- og eiendomsselskap, for selskap med omsetning under 5 mill. kr, eller når siste regnskap er eldre enn to år.
Kilde: Regnskapsregisteret og Damodaran 2025 bransjemultipler. Dette er et regnestykke på offentlige tall, ikke en verdivurdering.
Lignende selskaper
- AGAIA AS715 mill. kr
- BRAATHEN LANDSKAPSENTREPRENØR AS481 mill. kr
- SKAARET LANDSKAP AS477 mill. kr
- AKERSHUSGARTNEREN AS330 mill. kr
- A MARKUSSEN AS207 mill. kr
- HÅKONSEN OG SUKKE LANDSKAPSENTREPRENØR AS193 mill. kr
Ledelse og styre
- Knut Even Nilsen (f. 1985)Daglig leder
- Stian Udnes (f. 1981)Styrets leder
- Edvin Teigen (f. 1978)Varamedlem
Revisor og regnskapsfører
- VORMA ØKONOMI OG REGNSKAP SARegnskapsfører
- ÅRNES REVISJON ASRevisor
Kilde: Enhetsregisteret (Brønnøysundregistrene). Fødselsår vises slik registeret publiserer det.
Sentral godkjenning (DiBK)
Bedriften har sentral godkjenning til 16. september 2029.
- Utførende, Innmåling og utstikking av tiltak (tiltaksklasse 1)
- Utførende, Landskapsutforming (tiltaksklasse 2)
- Utførende, Vannforsynings- og avløpsanlegg (tiltaksklasse 1)
- Ansvarlig søker, (for alle typer tiltak) (tiltaksklasse 1)
- Utførende, Veg- og grunnarbeider (tiltaksklasse 1)
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet, registeret over foretak med sentral godkjenning for ansvarsrett.
Underenheter (1)
Bedrifter på samme adresse
- UDNES & AAS BYGG ASOppføring av bygninger
- AULI VEST ASUtvikling og salg av byggeprosjekter
- AULI VEST VELFORENINGAktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
- FOLMOVEGEN ASUtleie av egen eller leid fast eiendom
- NESKOLLEN TOMTEUTVIKLING ASUtvikling og salg av byggeprosjekter
- RUNNI BOLIGUTVIKLING ASUtvikling og salg av byggeprosjekter
- SAGVEGEN ASUtvikling og salg av byggeprosjekter
- UDNES & AAS UTVIKLING ASUtvikling og salg av byggeprosjekter
Registrert forretningsadresse: Udneskroken 144, 2150, ÅRNES. Kilde: Enhetsregisteret.
Signaler
Signaler beregnes ukentlig av Orakel fra registerdata.
Ofte stilte spørsmål om UDNES UTEMILJØ AS
- Hva er organisasjonsnummeret til UDNES UTEMILJØ AS?
- Organisasjonsnummeret er 989037218. Selskapet er registrert som aksjeselskap i Enhetsregisteret og ble stiftet i 2005.
- Hvem er daglig leder i UDNES UTEMILJØ AS?
- Knut Even Nilsen er daglig leder, og Stian Udnes er styrets leder. Kilde: Enhetsregisteret.
- Hvor mye omsatte UDNES UTEMILJØ AS i 2025?
- Omsetningen i 2025 var 33,0 mill. kr, med et driftsresultat på 2,7 mill. kr og et årsresultat på 2,2 mill. kr. Kilde: Regnskapsregisteret.
- Hvem eier UDNES UTEMILJØ AS?
- Største aksjonær er UDNES AS med 100,0 % av aksjene (Aksjonærregisteret 2024).
- Hvor mange ansatte har UDNES UTEMILJØ AS?
- UDNES UTEMILJØ AS har 8 ansatte registrert i Aa-registeret, fordelt på hovedenheten og 1 underenheter.
- Hvor holder UDNES UTEMILJØ AS til?
- Forretningsadressen er Udneskroken 144, 2150 ÅRNES i NES kommune.
Sist oppdatert fra Brønnøysundregistrene 21. oktober 2026. Regnskapstall til og med 2025.
Data hentet fra Brønnøysundregistrene under NLOD 2.0. Økonomidata fra Regnskapsregisteret.